P90X – İlk İzlenim

P90X’le 2010 yılında tanışmış ve hayatına sokmuş sporcu biri olarak ülkemizdeki bu çok da güzel olmuş ayağından habersizdim. 3-4 gün önce siteyi tesadüfen gördüm ve bağrıma bastım. Aykut Bey’i tebrik ederim, yazılarını okuyunca konuya oldukça hakim yönlendirme ve bilgilendirmelerini çok başarılı buldum.

P90X hayatınıza bambaşka anlam katacak, yaşam tarzınızı değiştirecek, sizi çok daha mutlu edecek kusursuz şekilde hazırlanmış bir program. Bunu belirtmemin nedeni bu programla tanışmamış, haberi olmayan biri burada karşılaştığında, internette gezinirken sürekli karşımıza çıkan öncesi sonrası diye gösterilen, aslında aynı gün içinde çekilmiş ya da o hizmet veya ürünle alakası olmayan kurgusal resimler bulunan, ya da yıllarca çalışmış profesyonel bir sporcunun çıkıp bu vucudu “ahanda bu kıytırık ürün sayesinde yaptım” :-) dediği diğer tüm şeylerle karıştırıp es geçmemesi için.

Değişimi gerçekten isteyen, bunun arayışında olup da bulamayan sayısız insan var; buna ulaşmak için en doğru yerde olduğunuzu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Ve bu önsözün ardından herkese selamlar.

4 Yorum

 1. ilayda

  merhabalar bend eilk izledigimde öncesi sonrası fotograflarda p90x adında zayıflatan hap oldugunu düşündüm daha sonra erkeklerin vücut yapmış görüncede kesin ilaçtır diye düşüncemi destekledim cünkü bize göre spor salonuna erkek gider agırlık kalıdrır kas yapmak icin bişeyler icer ve kas yapıp gezerler gördügüm bildigim buydu tesadüfen yabancı sarkı dinlemek için you tubede gezinirken rastladım ve daha cok daha cok izledim ve spor oldugunu gördüm iyi güzel heveslendim ama hiç biri türkçe deil ve az ing bilgimle biseyler analdım ilgimi cekti ve googlede p90x türkçe yazdım :))) derken bu site cıktı karsıma ve soruma karsılık veren Aykut hoca telefon görüşmesi ve maillerden aklımdaki bütün soru işaretlerine cevap oldugu için kendisine teşekkür ediyorum bence türkiyeye bi devrim getiriyor diyorum programa kısa sürede baslıcam inş herkes gibi bende sonuclarımı paylasırım …….

  Cevapla
 2. Bende Aykut Hocayı bu yönden tebrik ediyorum aynı dili konuşup,aynı yola başkoyan inların bilgi alışverişini,birbirleriyle bağlantı kurmalarını sağlamış olması çok güzel
  Insanity yaparken en çok zevk aldığım program aslında enerjisinin yüksek oluşu yaparkende karşısındakini gaza getirmesi çok iyi,olayda zaten bu konuya hakimsin aynı hareketleri çalışma şeklinide biiyorsundur ama tek başına kalkıpta o yoğunlukta bir saat aralıksız çalışmak zor.karşında iyi bir itici güç olması çok önemli..
  Henüz çok yeni Aykut Hocayla ve siteyle tanıştığım için yeni yeni bilgi sahibi oluyorum p90x insanty hibrit butonunu gördüm içeriğini henüz görme şansım olmadı tabiki iyi bir birleşim spordada diğer herşeyde olduğu gibi hep daha fazlasını istiyecekseniz gerçektende spora tutkunuz,yaşam tarzınız haline geldikten sonra..
  Sorunuza gelince tamamen kişisel olduğunu herkesin tarzının,yorumunun farklı olduğunu belirterek!gerçektende hayatını değiştirmeyi kafasana koymuş çok istekli ve inançlı ama hiç spor yapmamış yada çok uzun süre spor yapmamış vucudu hantallaşmış yakınlarıma p90x öncesi insanityle başlatıyorum 1 ay insanity uygulatıyorum bu şekilde p90 x gibi ciddi ve agır bir programa motive olmuş,vucudunun hamlığını atmış,kondisyon kazanmış olarak başladıklarını hiçte mızmızlanıp şikayet etmediklerini gözlemliyorum

  Cevapla
 3. Hocam yazınız çok bilgilendirici ve objektif olmuş, teşekkürler. Ben bir süre önce P90X’i araştırmaya başladığımda, genelde hep yabancı ağırlıklı kaynaklardan başka birşey yoktu. Şimdi ise Aykut Hocam ve sizler gibi, en az onlar kadar bilgili ve deneyimli kişilerden destek almak çok güzel.

  Hocam, Insanity de uyguladınız mı?

  Cevapla
 4. Blog’da yazılarının yayınlanmasını bekleyen kişilerden af dileyerek, ve bu kısa ama samimi yazıyı öne alıp yayınladığımı itiraf ederek başlamalıyım sanırım.

  Sadece, 2010 yılında, benden bile önce, P90X’le tanışmış ve de sporcu geçmişi olan bir kimsenin yorumuna çok saygı duyduğumu belirtmek istedim.

  P90X, tabiri yerindeyse, benim hayatımı 180 derece değiştiren bir olgu ve benzer bir etkiyi, sizin yazınızda da hissettim.

  Devamlarının da geleceğini ümit ettiğim bu ilk yazınız için teşekkür ederim. Doğru bilginin altın değerinde olduğu bu konuda, eminim bu siteyi hergün ziyaret eden yüzlerce kişi de benimle aynı düşüncede olacaktır.

  Aramıza hoşgeldiniz…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız