Günün Email’i…

P90X-Türkiye olarak günde yüzlerce email alıyoruz. Ve mümkün olduğunca kısa sürede, her birini en doğru şekilde yanıtlandırmaya çalışıyoruz. Siz de ister P90X, ister beslenme ya da hemen her konuda sorularınızı info@p90xtr.com e-mail adresine yöneltebilirsiniz. Burada, “ne saçma soru, git Google Amca’ya sor!” demek yok :-)

Bu başlık altında, bize gelen e-maillerden, başkalarının da cevaplarından yararlanacağını düşünerek seçtiklerimizi (tabii ki isim belirtmeden), cevaplarıyla birlikte sizlerle paylaşacağız.

İşte Günün E-mail’i…

Tarih: 09/08/2014 – Saat: 22:58

Konu: Meyve?

Email:

Aykut Hocam Merhabalar,

Benim size sorum, sizin meyvelere bakış açınız nedir? Sonuçlarınız inanılmaz derecede iyi ve takip ettiğim kadarıyla da emaillerle vs. herkese de çok iyi sonuçlar aldırıyorsunuz. Peki sizce meyveler, son zamanlarda medyada gösterildiği kadar öcü müdür? Ve %100 olduğu söylenen meyve suları tüketilebilir mi? 

Şimdiden teşekkürler hocam.

Ve Cevabı…

Tarih: 10/08/2014 – Saat: 00:55

Konu: Re: Meyve?

Email: Merhabalar,

Öncelikle güzel sözler için teşekkürler :-) Tabii ki ben de (vakt-i zamanında) kendi şahsi sonuçlarımdan çok memnun kaldım ve zamanla P90X Koç’luğu geldi… Şimdi herkese severek elimden geldiğince yardım etmekteyim ve her iyi sonuçta en az sizler kadar seviniyorumdur gerçekten.

Gelelim sorunuza… Benim şahsi görüşümü sorduğunuz için, ben de şahsi görüşümü söyleyeceğim (Canan Karatay Hoca’nınkiler ile çok bağdaşmayabilir, şimdiden söyleyeyim :-)

Ben de kendim “meyve aşığı” biri sayılırım. Küçüklüğümde benim için söylenen “sadece meyve ile ayakta duruyor”… Tabii ki meyvelerin, hele ki bazılarının, şeker oranları yüksek; ama benim beslenmeye yaklaşımım daha çok Jack LaLanne ile aynı (bu arada P90X yapıyorsanız, oradaki “Jumping Jack” hareketinin isim babasıdır kendisi), yani pakete girmemiş şeyleri, pakete girmiş şeylere tercih etmekteyim.

Yani “elmalı bilmemneyi” değil de gerçek bir elmayı, ya da “vişne aromalı bilmemneyi” değil de vişnenin kendisini her zaman 1000 kat tercih ederim. %100 meyve sularından kastınız, pakete girmiş meyve sularıysa… hepsi yalan (200 ml’si bilmem 6 lira olan Exotic marka meyve suları hariç ama ona da insaf!)

Tabii ki kendinizin sıkması çok daha iyi olacaktır ama onda da, katı meyve ya da el presi yerine, size posalarını kaybettirmeyecek bir el blendırı tavsiye ederim. Benim küçük el blendırım “olmazsa olmaz”ımdır ve tatillere bile götürürüm. Şöyle düşünün, insan bir oturuşta 8 portakal yemez ama 8 portakalın suyunu sıkıp rahatlıkla içebilir; bu da meyveden de gelse gereksiz şeker tüketimini fazlasıyla arttırır. O yüzden, katı meyve ya da el presi yerine posaları ile karıştıracak bir blender!

Son olarak, soruda yoktu ama tüm satılan meyveli maden sularından da uzak durun derim, benim gözümde kola kadar zararlılar. Sade sodanın içine limonun yerini hiçbiri tutamaz!

4 Yorum

 1. enes

  aykut hocam e mail atmıştım ama ben ne zamn yanıtlarsınız acil :(

  Cevapla
 2. Eren

  Fazla yararlı bir bilgilendirme olmuş :) Aykut Hocam blog yazma yetkimi açar mısınız rica etsem e-mail atmıştım sanırım gözden kaçtı :)

  Cevapla
  • Hemmen açılmıştır efendim. Mailinize de buradan cevap vereyim; haftalık yeni Blog’larla paylaşım yapmak daha iyi olacaktır. Tekrar başarılar…

   Cevapla
   • Eren

    Teşekkürler hocam, tamamdır öyle yapayım.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız