Günün Email’i…

P90X-Türkiye olarak günde yüzlerce email alıyoruz. Ve mümkün olduğunca kısa sürede, her birini en doğru şekilde yanıtlandırmaya çalışıyoruz. Siz de ister P90X, ister beslenme ya da hemen her konuda sorularınızı info@p90xtr.com e-mail adresine yöneltebilirsiniz. Burada, “ne saçma soru, git Google Amca’ya sor!” demek yok :-)

Bu başlık altında, bize gelen e-maillerden, başkalarının da cevaplarından yararlanacağını düşünerek seçtiklerimizi (tabii ki isim belirtmeden), cevaplarıyla birlikte sizlerle paylaşacağız.

İşte Günün E-mail’i…

Tarih: 22/07/2014 – Saat: 21:02

Konu: Barfiks

Email: 

Merhabalar Hocam,

Size çok kısa bir soru daha soracaktım. Bayram tatilinde 4 gün seyahatte olacağım. Öğrendim, gideceğim yerde şansıma dambıl var ama barfiks çekme şansım olmayacak. 

P90X'te barfiks hareketleri olduğunda onun yerine şınav çekebilir miyim?

Ve Cevabı…

Tarih: 23/07/2014 – Saat: 09:28

Konu: Re: Barfiks

Email: Merhabalar,

Öncelikle şimdiden iyi tatiller :-) Hemen sorunuzu yanıtlandırayım. Programda barfiks hareketi olduğunda ve barınız olmadığında, kesinlikle yerine Şınav’ı koymayın!

Barfiks ve Şınav tamamen farklı mantıklı hareketlerdir (biri itmeli, diğeri çekmeli) ve tamamen ters kas gruplarını çalıştırırlar. Şınav temelde bir göğüs hareketi iken, barfiks bir sırt/kanat hareketidir. Tabii ki ikisinin de kollara etkisi vardır ama çalıştırdıkları ana kas grupları farklıdır.

Benim tavsiyem, eğer seyahatinizde dambıl kullanma şansınız olacak ise, barfiks hareketlerinde, dambıl kullanılarak yapılan P90X’teki diğer sırt/kanat hareketlerini uygulamanız. “Ağır Pantalon”, “Çim Biçme Makinesi” hatta “Supermen – Banana” gibi…

Başarılar,

Aykut

1 Yorum

  1. Benim de merak ettiğim bir konuydu, teşekkürler faydalı bilgi için.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız