Biraz da Motivasyon…

Selam P90X-Tr Üyeleri,

Umarım bugün ter borcunuzu ödemişsinizdir! Bazıları başarının sadece hayalini görürler, “keşke, ah keşke, şunları şunları yapabilsem de şunu olabilsem…” diye. Ama bazıları da o hayale inanır onlar için çalışırlar. Bizler bunlar için çalışan insanlarız, bizler hayal görme olayını çoktan geçtik. Bizler hayallerini gerçekleştirebilen, çünkü onlara inanan insanlarız. Bir gün hayal olarak gördüğün şeyi (mesela hep düşlediğin fizik) gerçekten başarabilirsin ama inanmak, çabalamak ve yılmamak şartıyla.

Yere mi düşüyorsun? Yerden kalkacaksın, o kalkmayı öğreneceksin. 1 kere mi kalktın, 2 kere mi kalktın, 3 kere mi? Amannn çok düştüm kalktım demeyeceksin. Bin kerede düşsen binbirinci kere kalkacaksın yerden. İşte o zaman başarı gelecekse gelecek. O yüzden hiçbir zaman yılmak yok.

Beyaz havluyu ringde iki türlü kullanırsın, birinde havluyu yere atar maçı bitirir cayarsın, diğerinde alırsın onu, terini silip yoluna devam edersin dostum. Biz burada terini silip yoluna devam eden insanlarız. Havluyu ringde (P90X’te) yere atıp pes edersen şayet, hayatta bütün yaptığın işkerde pes edersin. Sen gerçekten pes etmediğin müddetçe başarısız değilsin, unutma.

Kısa dönem başarısızlıklar için hiçbir zaman “ben başaramadım” demeyeceksin. O başarısızlıklardan ders çıkarılarak uzun vadede başarıya ulaşılacak. Bundan emin olabilirsiniz, sadece inanmak yeterli. Eğer henüz inanmıyorsan da burada inanan ve inandıran bir sürü insan var. Bu web sayfası, bu yazılar ve bizler. Bunları anlatmak, bunları kanıtlamak için size, biz kendi evimizde günde bir saat antrenman yaptık. Bu antrenmanlarda çalışan sadece “kaslarımız” değildi. Aynı zamanda karakterdi de güçlenen. Daha güzel, daha güçlü, daha performanslı bir vücut, atletik bir vücut yaratabilmek aslında daha kuvvetli bir kafa gerektiriyor çünkü. İşte o kafayı da alıp istediğin her alanda kullanabilirsin dostum.

Benim diyeceklerim bu kadar. Bir P90X serisini de bu şekilde bitirmiş bulunmaktayım. Bugünlük bu kadar sevgili P90X-Tr üyeleri, sizleri seviyorum. Her şey bizler için, bu web sayfası bizler için. Sizler ilham alın, motivasyon alın, ya da herhangi bir şeyler alın, hayatınızda bir yerlere koyun diye. Çünkü bunları paylaştığınız zaman gurur duyuyoruz. Bunlar da bizim ilham ve motivasyon kaynağımız.

Metehan Sonra

P90X artık benim için bir “lifestyle” oldu. Ama sizlerden de gelen başarı hikayeleri beni hayatta biraz daha motive ediyor.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere kendinize iyi bakın. Fit yaşayın, fit Kalın. Unutmayın bu dünyada sizden sadece 1 tane var, ona en güzel şekilde bakın, geliştirin ve güçlendirin…

Teşekkürler,

Metehan

8 Yorum

 1. herkese merhaba yeni üyenizim beslenme noktasında okuyabileceğim bir yazı yada kişinin beslenme programı varsa yardımcı olurmusunuz
  saygılar

  Cevapla
 2. Merhaba Metehan yaptığın iş çok iyi çok güzel insanlara bu yazıları okutman motivasyon sağlaman güzel ama ‘Emek hırsızı’ konumuna düşmemek için keşke Murat Tavmanın sözlerini alıntıdır şeklinde verseydin Çünkü sonuçta oda bu sözlerden para kazanıyor , Kesinlikle kötü bir niyetin olduğunu düşünmüyorum , ama dediğim gibi keşke onun emeğinede saygı olarak alıntıdır şeklinde yer verseydin

  Cevapla
  • Merhaba Enes,

   Öncelikle pozitif eleştirin ve daha önemlisi de bunu dile getirirkenki kibar üslubun için çok teşekkür ederim. Şunu gururla söyleyebilirim ki, P90X-Türkiye’nin çok kaliteli bir kitlesi var.

   Eleştirine gelince, biz tüm Misafir Blog yazılarını birebir alıntıya karşı kontrol ediyoruz (bazı sofistike yöntemler ile). Hatta bu sebepten yayınlanmayan bir sürü blog yazısı olduğunu söyleyebilirim. Ama Metehan’ın bu yazısında birebir bir alıntıya rastlamadık. “Ter borcu” söylemi sanırım Murat Tavman’a ait. Ancak Metehan’ın ya da başka birinin bunu yazısında kullanmasında bir sakınca görmedik, ki sanırım Murat Tavman da görmezdi.

   O yüzden, noktası virgülüne birebir alıntı almadığı sürece, kapımız (sitemiz) her türlü bilgi birikiminin ürünü blog paylaşımlarına açık.

   Tekrar, bu konuyu ne kadar güzel bir üslup ile dile getirmene teşekkür ederek, sadece Metehan’dan önce kendi fikrimi belirtmek istedim.

   Cevapla
  • Metehan

   Selam Enes,
   Aykut hocama katılıyorum bu konuda zaten alıntı olsaydı yayınlanmazdı.
   İiyi günler.

   Cevapla
 3. umutcs

  Her zamanki gibi çok etkili bir yazı olmuş kardeşim crane pozu çok iyi :)

  Cevapla
  • Metehan

   Sağolasın kardeşim :)

   Cevapla
 4. Selam Metehan,

  Çok güzel bir motivasyon yazısı olmuş. Bu sözlerin 17 yaşında birinden gelmesi de bazılarına ders olmalı. Bu yaşta bu bilince sahip olduğun için ve aslında bu yaşta P90X ile tanıştığın için de çok şanslısın.

  Özellikle kapak fotoğrafındaki “Crane” pozunu çok tuttum :-)

  Sevgiler… Aykut

  Cevapla
  • Metehan

   Merhaba Aykut hocam iyi akşamlar,
   Hatırlarsanız size maillerimdeki neredeys şikayetlerimden biride şu meşhur crane hareketiydi.
   Ama nasıl olduysa oldu inandım ve başardım.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız