Bence İlk Kural: “Sağlığınıza Dikkat Edin” Olmalı!

Annem hep maymun iştahlı olduğumu fakat elimi attığım her şeyde de sanılanın aksine oldukça başarılı olduğumu söyleyerek devam ederdi… “Her şeyi aynı anda yapamazsın, hayatında okul hariç kendi isteğinle merak sardığın bir şeyi de yarım bırakma, sonuçlandır…”

P90X’e başlarken anneme kesinlikle sonuçlarını göstermek için sabırsızlanarak başladım. Sadece anneme mi, hayır herkese… Evet evet aynı avatarımda kullandığım resimdeki gibi sonuçlarla, gördüğüm her arkadaşımı kenara çekip t-shirt’ümü kıvırıp “bak yaptım, başardım” demek… offf offff ne zevkli olacaktı. P90X’i ballandıra ballandıra anlatacaktım oysa ki…

Derken, P90X’e başladım. Sadece spor yapmak değil beraberinde uyku düzenim ve beslenme düzenimi de ayarladım hatta 2 haftada 3 kilo bile verdim ama göz ardı ettiğim ve tamamen kendi suçum olan bir nedenden dolayı bıraktım.

Havalara Kandım, İnce Giyindim Hastalandım :-(

Hani her şey harika idi, motivasyon, beslenme, spor ohhh, Mayıs ayında ben bu programı bitirecektim. İşte öyle olmadı, bütün bunlar da yetmedi 90 günlük bir süreçte başarı için, SAĞLIĞIMA da dikkat etmeliydim.

Şimdi tam iyileşmememe rağmen yeniden başlamam gerekecek, evet yaptığım ilk iki hafta çöpte. Ve yeniden motive olmak ne kadar da zor çünkü başlamıştım ve sözde elimde olmayan bir sebeple bıraktım. Ben zavallı ben, aslında mağdur olanım ve vaz geçebilirim.

Hahaha yok öyle yağma, yeniden başlayacağım!

10 Yorum

 1. umtku

  Öncelikle geçmiş olsun.. iki hafta çöpe gitti diye düşünmeyin bence. iki haftada vücut p90x e alıştı ve hareketlere adapte oldu diye düşünmek daha iyi :)yeniden başlarken kas ağrısı olmayacak yaparken zorlanmayacaksınız olumlu düşünün :) sakatlanıp bıraktım :) acelem yok benim şu anda yine devam ediyorum gayet güzel gidiyor.. bu bir yarış değil kendinizi nasıl iyi hissederseniz onu yapın ki bitirmesi kolay olsun.. tek rakibiniz sizsiniz.. siz ne verirseniz vücut onu alıp o na göre şekillenecek .şimdiden başarılar dilerim .

  Cevapla
 2. The Rock

  Bu arada geçmiş olsun kendi rahatsizliklarimi anlatmaktan size sıra gelmedi :-) umarım bir an evvel iyilesirsiniz

  Cevapla
  • viXen

   Teşekkürler % 100 iyileşmesem de en azından aptal ilaçları kullanma evrem sona erdi:)

   Cevapla
 3. The Rock

  Hastalıklar sorun değil de sakatlıklar insanı mahvediyor. Once omuz, sonra kuyruk sokumu, şimdi de dizimden sakatlandim :-) evin içinde bile zor yürüyorum, ama oturarak 3.dvdyi yapcam bugün, yoksa icim rahat etmeyecek :-)

  Cevapla
  • viXen

   The Rock…! Bu kadar çok sakatlanıyorsan bir yerlerde yanlış yapıyor olabilirsin. Aman dikkat

   Cevapla
   • The Rock

    Biraz hırslı bir insanım galiba :-) 20 kg ağırlık ile shoulder press yapmaya çalışıp omuzumu sakatladım, ardından basketbol oynarken block yapıp aniden dizimin üzerine düşüp dizimi sakatladım.

    Cevapla
 4. teoman.T

  Selamm vixen aramiza hosgeldin diyeyim ilk once sonrada gecmis olsun dileklerimi ileteyim talihsizlikler bu programın düşmanı bende pek cok kez yarim biraktim ama yarim.yamalakta olas calismaya devam ettim vee bi kac tane yazimda hastaligin bahane olmadigini vee dahada ileriye giderek p90x antibiyotik gibidir diye yazilarim varr :))istersen bi dene kanitlanmiss birsey :)) tekrardan gecmis olsun en kisa zmanda donusunu bekliyoruz

  Cevapla
  • viXen

   Selam Teoman.
   P90X setlerini sipariş vermeden önce buradaki her bir yazıyı okumak için zaman ayırdım. Ve yarım bırakmaları yeniden başlamaları okudum. Maalesef ki benim geçirmiş olduğum hastalık yarım yamalak da olsa yap iyi gelir cinsten değildi, bu sebeple kayıp ettiğim iki hafta için halen vicdan azabı hissediyorum.
   tam olarak iyileşemedim evet ama ilaçlarım bitti, umarım Pazar günü yeniden başlayacağım.

   Cevapla
 5. viXen

  Teşekkür ederim Hocam,
  Maalesef hastalık boyun altında. Yürürken bile yoruluyorum. ama bugün ilaçlarım bitti, bu hafta sonu biraz daha dinlenip pazartesi yeniden başlayacağım.

  gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Şimdi başlayıp da yarım bırakan arkadaşları daha iyi anlıyorum

  Cevapla
 6. Geçmiş olsun Vixen…

  Buradan herkese bir hatırlatma olsun, hastalık durumunda ne yapacağınızı “Boyun Testi” ile belirleyebilirsiniz. Boyun Testi, hastalığınızın semptomlarının, boynun yukarısında mı yoksa aşağısında mı olduğuna bakmaktır. Eğer boynun yukarısındaysa (nezle, soğuk algınlığı veya boğazda hafif acıma vs.), o zaman egzersiz yapılabilir. Eğer problem boynun aşağısındaysa (göğüste tıkanıklık, derin öksürük, mide bozukluğu, ateş vs.) dinlenmek çok daha iyi bir fikir olacaktır.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız