Asla Yaşlanmayan Hatunlar!

Bir iki gün önce bir filme denk geldim; Horrible Bosses – Patrondan Kurtulma Sanatı… Ağır değil, keyifli, kolay izlenir bir komedi. Çok tutmuş, ikincisi çekilmiş… Hemen üstüne onu da izledim :-)

Geleceğim konu… Filmde Jennifer Aniston, seksi mi seksi, vamp mı vamp, ateşli bir diş hekimini canlandırıyor. Jennifer Aniston’un 1969 doğumlu (46 yaşında) olduğunu bilen biri olarak, filmdeki fiziğini görünce ağzım açık kaldı! Neyse ki sadece benim değil, tüm Hollywood’un ağzı açık kalmış olacak ki, aldığı yorumlar da bunu gösteriyor. (Benzer bir durumu “Sex Tape” filmindeki Cameron Diaz için de söyleyebiliriz, o da teenager sayılmaz hani…)

Peki nasıl oluyor da, bazı kadınlar sanki hiç yaşlanmıyor?! Sizin için biraz araştırdım…

– Jennifer Aniston: 46 yaşında. Vejeteryan (vegetarianstar.com’a göre), sebze ağırlıklı besleniyor. Her gün 2 saat Yoga yapıyor, 20 dakika koşuyor. Haftada bir oksijen terapisine gidiyor. Bol su içmenin de formunu korumasına yardımcı olduğunu söylüyor…

– Julia Roberts: 48 yaşında. Haftada 4 gün birer saat step yapıyor. Yürüyüş yapmayı çok sevdiğini, sık sık evinin çevresinde yürüdüğünü söylüyor. Ayrıca, sadece kendi bahçesinde yetişen sebzeleri yiyor…

– Halle Berry: 49 yaşında. Hala haftada 5 gün spor yapıyor. Cildini, her gün 30 faktör güneş kremi kullanarak koruyormuş (biz ise siyah tenli olduğu için gerek yok diye düşünürdük!)…

– Demi Moore: 52 yaşında. Her gün Yoga yapıyor. Asla alkol, şeker ve tuz kullanmıyor. Fön ve makyajdan da uzak duruyor imiş…


İşte tüm bunlardan anladık ki… Tam anlamıyla “ne ekerseniz, onu biçersiniz”… Her gece kanepeye uzanıp dizi izleyerek genç kalınmıyor imiş. O zaman ne imiş… Yoga’mızı yapıyoruz, sebzemizi yiyoruz… :-)

Nebahat Canan

3 Yorum

 1. viXen

  Bir de sizin bu yazınızdan sonra Jennifer Aniston’ın gençlik resimlerine baktım. Kesinlikle yaşlandıkça daha da güzelleşmiş.

  Cevapla
 2. viXen

  Hocam,
  Ben de kesinlikle spor ve sağlıklı beslenme ile kaliteli bir ömür yaşayıp geç yaşlanılacağına inanıyorum. Tabii genetik faktörlerde önemli çünkü spor ya da sağlıklı beslenme sizi Aysel Gürel’den Adriana Lima’ya çevirmez ama sizi siz yapan en güzel en sağlıklı bedene ve ruha kavuşturur.

  Cevapla
 3. muhammedocak

  Aykut hocam sonda ki resme çok güldüm =). O zaman ne diyoruz yaşasın p90x . Bu arada ben her gün burayı takip eden , ramazan falan demeyip aksatmadan 23. gününü bitirmiş bir çaylağım =)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız