P90X’e Başlama Serüvenim – 1.Gün

Öncelikle P90X severlere, mezunlarına merhabalar…

Herkese hoş buldum diyebilirim. Burada olduğumuz sürece bilgi paylaşımı ve tecrübe aktarımlarının olacağından hiç şüphem yok. Şu anda yazmış olduğum ilk Blog yazım olduğundandır biraz zorlandım denebilir. Herkese faydalı, dişe dokunur, samimi bir makalem olursa ne mutlu bana.

Benim P90X ile tanışmamdan önceki geçmişimden bir takım karelere değinmek istiyorum. Bunun gerçek olabileceğini hiç hayal edemediğimden kendim kadar umutsuzdum, ki bende bir işi beğenmeme, hep yarım bırakma erteleme duyguları hakimdi. İlk başlarda orta halli bir barfix barı alıp kendi halimce, ne yaptığım belli olmayan, yarım budalaca bir çalışma şeklim vardı. Baktım istediğim bu olmayınca, çareyi fitness vücut geliştirme salonlarında aradım… Mesafe uzaklığı, fiyatlarının pahalı olması gibi nedenlerden dolayı sonra o da rafa kalktı. Ne nasıl olacak diye düşünüp, oflayıp puflayıp 1 haftayı aşkın süre boyunca nette araştırmalar yaptım ve sonunda aradığımın cevabını buldum diyebilirim; P90X!

Aslında P90X’ten daha önce bir arkadaşım bahsetmişti fakat belki de pek işime gelmediği için savsaklamıştım. Araştırmalarım devam ederken P90X-Türk sitesine rastladım, sonuçları gördükçe moralsizliğim bir nebze gitmiş oldu. Detaylı bir şekilde araştırma yaparken kendi kendime ”işte tam aradığın burada, herkes yapıyor, sen daha neyin tribindesin” dedim ve kendime geleyim diye bir tokat patlattım :)

Gereğinden fazla kilolar, çevredeki insanların dışlaması, alaycı tavırları, bir takım laflar söylemeleri yeterince rencide ediciydi. İlk önce çikolata – şeker ve hamur tatlıları alanında düşkünlüğüme ”devrim” diyebileceğim şekilde son vererek başladım :) Ardından P90X seti ve malzemelerin temini tamamlandıktan sonra Aykut Hocamız sağ olsun onca yoğunluğuna rağmen yardımını, bilgi birikimini esirgemedi. Tabii sıkıntıların ardı bitmeyecek gibi gözükse de (Ramazan, düğün hazırlığı…) nihayet bugün başlamaya kesin olarak karar kıldım. Artık 45 gün sonra gelişmelerle görüşmek üzere…

Dip Not: Sizlere ve özellikle yeni başlayan arkadaşlarımız için bir işi başarmak adına, ne olursa olsun elinizden geldiğince özen gösterin, önünüze çıkan engeller karşısında pes etmeyin, devamlı mücadele içerisinde olun. Önemli olan gidene üzülmek değil varolanı güçlendirmektir…”

Muharrem

3 Yorum

 1. İneubus1 : Aykut hocamızla iletişime geçerek blog yazarlığı için müracat edin. :) Başarılar.

  Cevapla
 2. siteye nasıl yazı ekleyebilirz?

  Cevapla
 3. Bu güzel ilk gün paylaşımı için çok teşekkürler Muharrem. Blog paylaşanlar, bir nevi “omuzlarına sorumluluk aldıklarından” aslında motivasyon açısından 1-0 önde başlarlar :-)

  Şimdiden başarılar…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız