Metehan’ın P90X ile 3 Aylık Savaşı

Öncelikle hemen şunu belirtmek isterim ki arkadaşlar, P90X apayrı bir dünya!

Programa başlamadan önce program hakkında epey bir kafa patlattım bu konu üzerinde. Önceden de okulun basketbol antremanları, Insanity Asylum derken vücudum ciddi oranla iyi bir kondisyona sahip oldu. Ve Insanity Asylum bitti, 1 aylık bir programdı ama vücut  hamlıktan çıktı. Fakat birşey eksikti, güzel görünümlü komple bir vücut ve her daim fit bir yaşam.

Elbette bunu P90X’de bulucaktım ve de buldum. Şu an 3. ayıma gireli 2 hafta geçti ve vücutta sanki deprem oluyor :-)  Metabolizma şaşırdı, napıyorsun şu anda bana diye bağırıyor! Açık konuşmak gerekirse vücuduma neler oldu?  P90X sayesinde daha şimdiden çok iyi bir görünüme sahip oldum; omuzlarım, kollarım, göğüs kaslarım çok iyi bir hacime ulaştı. Karın kaslarım gün geçtikçe daha da belirginleşmeye başladı. Kafam dinç.

Basketbol oynuyorum demiştim, gerçekten de sıçramamda ciddi değişiklikler oldu :-) Şimdi bu yazıyı okuduysanız diyeceksiniz ki niye fotoğraf eklemedin :-) Makinem yok ki ekleyeyim :-) Aykut Hoca’nın emeği çoktur üzerimde, en gerektiği yerde motivasyon sağladı. Aykut Hocam Allah sizden de razı olsun.

Önce:

Yaş: 16

Boy: 1.73

Kilo: 70

Yağ Oranı: %18

Sonra:

Yaş: 16

Boy: 1.74

Kilo: 67

Yağ Oranı: %14

Allah sizin de yardımcınız olsun. Daima fit kalın, sağlıklı yaşamaya adapte olun. Vücudunuz sizin en büyük nimetiniz, ona en iyi şekilde bakmak da sizin göreviniz :-)

Sevgiler,

Metehan

 

16 Yorum

 1. Diyojen

  Arkadaşı taktir etmek gerek sonuç olarak bilinçli tüketici ne kadar yağ oranı, ideal boy kilo ayarını bilerek çalışmış sonuç olarak tony başkan diyor ki ;
  ” Hacim istiyorsanız 8-10 zayıflamak istiyorsanız 12-15 :D ”

  Cevapla
 2. Ben p90x başlamak istiyorum ama programa ulaşamıyorum bilen biri yardımcı olabilirmi bana

  yaşım: 17
  boy: 179
  kilo:72

  Cevapla
 3. Metehan

  Büşra benim amacım kg vermek değil ibrahim abinin dediği gibide yağ yakmak.Zaten kilom ile boyum orantılı idi ama yağ oranım baya bi yüksekdi.O yüzden çokda kg verme olayına girmedim genellikle yağlı şekerli ve aşırı tuzdan olduğunca kaçıyorum.

  Cevapla
 4. amacı kg vermek degil yağ yakmak dır bence..

  Cevapla
 5. 3 ay için 3 kilo az değilmi ?

  Cevapla
 6. Resim koymanı tavsiye ediyorum hocam değişimi merak ettim.

  Cevapla
 7. Metehan

  İnşallah Program bittiğinde ekleyeceğim foroğrafları arkadaşlar

  Cevapla
 8. adaş fotoğrafları da yükle görelim değişimleri :)

  Cevapla
 9. Metehan

  Teşekkürler Ahmet abi yorumun ve görüşün için teşekkürler İnşallah sizleride P90x i bitirmiş olarak blog yazınızı görmek isterim :)

  Cevapla
 10. Kolay gelsin Metehan,

  Kopmadan 60 güne geldiğin için tebrik ederim. Yazından 90 günü kolayca göreceğini hissedebiliyorum :). İnşallah istediğin şekilde P90X’i tamamlar; P90X’in verdiği disiplini ve sağlığı tüm hayatına yayarsın.

  Cevapla
 11. Metehan

  Teşekkür ederim İbrahim abi

  Cevapla
 12. metehan umarım 90 gün tamamlandığında istediğin vücuda kavuşursun 16 yaşındasın aktif basket oynuyorsun eminim çok fazla katkısı olur.:D:D iyi bir örneksin 16 yaşında extrem bir programı başarılı şekilde devam ediyorsun bu bence çok önemli abilerine ablalarına bizlere örnek teşkil ediyorsun:D

  Cevapla
 13. Metehan

  Hocam Fotoğraf İşini halledicem ben merak etmeyin :)

  Cevapla
 14. Metehan

  Yorumlarınız ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim her yorumunuz benim için ayrı bir önem taşıyor çok sağolun Aykut hocam herşey için teşekkrüler :)

  Cevapla
 15. Merhaba Metehan,

  Öncelikle yazın ve benim hakkımdaki güzel sözlerin için teşekkür ederim :-) Bana hergün yönelttiğin durmaksızın sorularının cevap bulduğunu ve gelişimini görmek çok güzel.

  Hergün belki yüzlerce kişi bana P90X’in kendilerinde de işe yarayıp yaramayacağını soruyor. Oysa ki cevap kendinizde. Eğer gıcır gıcır P90X Seti’niz evinizdeki bir rafta toz toplarsa, işe yaraması nasıl mümkün?!

  Ben P90X Setimin, onun hakkını gerçekten verecek ellerde olmsını isterim; sanırım sen de bunlardan birisin.

  Bunlar henüz 60 gün sonuçların ki, P90X’te asıl sonuçların son ayında zirve yaptığını hatırlatırım. 90 gün sonuçlarını merakla bekliyoruz. Gerekirse sana fotoğraf makinası göndeririz, problem değil :-)

  Cevapla
 16. imknci

  Metehan kutluyorum seni. Bu bizler için çok güzel bir haber. Genç yaşında P90x ile tanışmış biri olarak fit ve sağlıklı bir yaşam istemenin yanısıra bizlere de yol göstermen dahada güzel.. Sağlıcakla kal..

  Cevapla

Yorum Paylaşınız