Umut’tan P90X’e Teşekkürler…

Öncelikle yazıma bize P90X’i sevdirdiği, tattırdığı için Tony Horton’a ve bizleri bilgilendirip, her zaman yanımızda olan Aykut Hocamıza teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Yazıyı çok uzatıp dikkatleri dağıtmak istemiyorum sadece fotograflar bile yeterli bence :) Ama ben yine de P90X ilk turumu bitirdiğim süre içinde neler yaptım neler yapmadım bi anlatayım sizlere… Tabii ki başta beslenmeme dikkat ettim; fast-food yemedim, kola içmedim, şeker sürmedim ağzıma. Sabah kahvaltımı sağlam yaptım, sadece 1 dilim tam tahıllı ekmek yedim, öğlenleri ne bulursam onu yedim (tabii sağlıklı besinlerden), akşamları ise tavuk, ton balığı, et, baklagiller vs. yanında da salata yedim bolca. Ara öğünlerde leblebi, badem, ceviz, kuru üzüm bir de bolca meyve (günde 1 muz, 3 portakal, 1 elma gibi) yedim. Bu arada kaçamaklarım oldu elbette, haftada bir 250 gr kadar çiğ köfte (çiğ köftenin sağlıklı bir besin olduğunu düşünüyorum), iki haftada bir iskender, kebap vs canım o an ne isterse onu yedim. Tatlı krizlerim olduğunda genelde meyveyle ve Nesquikli sütle geçiştirmeye çalıştım ama ara sıra sütlü tatlı da yemediğim olmadı değil. Atladığım şeyler olabilir ama genel olarak beslenme düzenim böyle. Bir de bu son dönemde proteine iyice ağırlık verdim daha çok hacim kazanmak için, bununla ilgili tavsiyelerinizi de almak istiyorum tavuk, et bunlardan farklı olarak neler yiyebilirim gibi :)

Gelelim antrenmanlarımı nasıl geçirdiğime… Başta şunu söylemem gerek, iyi ki Tony’i tanımışım diyorum. Tony değil de onun yerinde bir başkası olsaydı bu kadar hevesle yapmazdım antrenmanları. Tony’e o kadar alıştım ki hergün antrenman yapmadan duramaz oldum. Tabi bazen canım istemedi, tatlı canımı yormak istemediğim de oldu ama hep bastım o play tuşuna ve gerisi geldi, elinde sonunda bitirdim DVD’leri.

Youtube fenomeni Cenk Hocanın değimiyle genelde “hardcore” (its hardcore baby:)) çalıştım. P90X ilk turumu bitirmeme rağmen hiç durmadan 20 gün kadar daha devam ettim. 3,5 aylık dönem böyle geçti. Bir kaç gün sonra da yola çıkıp memleketime, evime döneceğim. Ağırlıklar yanımda olmayacağı için 2. tura hemen başlayamayacağım maalesef. Ama sporsuz da kalmayacağım tabii ki, gider gitmez spor salonuna yazılıp haftanın 4 günü P90X cardio DVD’lerini, diğer 3 gün de spor salonunda ağırlık çalışarak geçirmeyi düşünüyorum. Tam olarak 2. tura da 1 ay kadar sonra başlamayı planlıyorum. Umarım herşey yolunda gider ve istediklerimi yapabilirim. Benim de P90X ilk tur serüvenim böyleydi işte…

Bu arada bi dipnot geçeyim, belki siz bu yazıyı okurken ben bütünleme sınavımda soru çözüyor olucam. Onun için bir iki küçük temennide bulunursanız çok mutlu olurum. Herkese sağlıklı, mutlu ve sporlu günler dilerim :)

Umut’un 1 – 30 – 60 – 90’ı…

Umut1-90

Umut 90

Not: Bu yazı yorumlara kapalıdır. Yorum bırakmak ve yorumlara açık orijinal versiyonu için   Burayı   tıklayabilirsiniz.

Yorum Paylaşımına Kapalı.