P90X’in 30’u Tamam…

İlk 30 günü tamamlamış olmanın mutluluğu içindeyim arkadaşlar, darısı henüz başında olanlara… Bu yazının asıl amacı, siz yeni arkadaşlar ve tabi ki başlamayı düşünüp de bir türlü uygulamaya koyamayanlar… Evet 30 gün aktı gitti, kolay olmadı elbet ama “Roma da 1 günde inşa edilmedi” değil mi :-)

Belki henüz çok ciddi bir değişim olmayabilir ilk 30 gün için, fakat ben sıkılaştığımı ve çok daha güçlü olduğumu damarlarımdaki kanda bile hissedebiliyorum. Bu süreçte beslenmeme ciddi anlamda önem verdiğimi söyleyebilirim gönül rahatlığıyla. İşte bir kaç ara madde;

* 1 dilim dahi ekmek yemedim.

* 1 minik parça dahi çikolata vb. gıda tüketmedim.

* 1 kez 23. günde mecbur kaldığından yarım kadeh kırmızı şarap içtim, onun dışında herhangi alkol tüketimi de yapmadım.

* Yediğim meyveler harici herhangi bir dış şeker alımı asla yapmadım.

* Tuz ve yağ ciddi anlamda hiç kullanmadım.

Bana göre en kritik noktalar bunlar, ha bu arada Aykut Hocamızın kötüler listesinin yanından bile geçmedim :-)

Her egzersiz sonrası kendimce bir Recovery İçeceği yapıp (200ml yağsız süt, 200 ml su, 1 çay kaşığı tarçın, yarım ölçek protein tozu, 1 su bardağı yulaf) bu şekilde her spor sonrası tüketiyorum ve artık vazgeçilmezim oldu. İyi beslendiğime inandığım için protein tozunu sadece bu içecekle spor sonrası yarım ölçek olarak tüketiyorum, tasarruflu protein içeceği :-)

Yemek listemi de en kısa süre içinde sizinle paylaşacağım, bir türlü yazacak vakit bulamadım çünkü pek kısa olmayacağı net :-)

P90X’e başlamamı sağlayan kardeşim, can dostum Yavuz’a ve desteğini hiç esirgemeyen Aykut Hocama çok teşekkür ediyorum. Umuyorum 60. ve 90. günlerde daha fazla gülen yüzlerle karşınızda olurum. Hepiniz iyi ki varsınız, hayatımı düzene sokan P90X iyi ki var!

İşte 30 Gün Sonuçları…

Okay 1-30 P90X

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız