P90X İle Geçen 2 Ay…

Merhaba arkadaşlar, bugün itibarı ile 2 ayı geride bırakmış bulunuyorum, size bu iki ay içerisinde yaşadıklarımı aktaracağım. Karar verip ilk başladığımda daha önceden az da olsa spor deneyimim olduğu için yüklendikçe yüklendim, “bana birşey olmaz önceden zaten deneyimim var” mantığıyla! Fakat P90X’in ne kadar etkili olduğunu ertesi gün anladım, parmaklarımı bile kıpırdatıcak halim kalmamıştı. Dırtımda 2-3 tane yumru çıktı ve 3 gün işe gidemedim. Acı içerisinde geçen 1 hafta boyunca ara verdim ve sonraki hafta daha temkinli başladım.

Başlayacaklarada tavsiyem Tony’nin de dediği gibi “siz kahmaran değilsiniz, dinlenin ve devam edin”. Başlangıçta 73 kiloydum, şu anda tam olarak 68 kiloyum ve yağ oranıp oldukça azaldı. Egzersizleri hiç aksıtmadan ve eksiktiz yapın. Son 5-10 dakika kala insanın canı çıkıyor ve yapmasam da olur gibi rehavete düşüyor ama tam o sırada Tony abimiz “Bring it” diye bağırıp sizi kendinize getiriyor :-) sakın bırakmayın.

Benim amacım hacim yapmaktı o yüzden  kilo kaybetmemek için her gün 1 litre süt, bir adet muz, tavuk ve balık muhakkak yerim. Tavsiyem somon balığı, hem ucuz hem mukemmel protein kaynağı. Yağsız karbonhidrat almak içinde Müsli veya yulaf ezmesi yiyorum. Bu sayede yağ yakıp kilo da kaybetmemiş oluyorum. İytiyacınız olan yağı ise badem veya fındıktan alabilirsiniz.

Vücudunuz size ne istediğini söyleyecektir, onu iyi gözlemleyin ve dinleyin. Herkese kolay gelsin.

İşte 60 gün sonuçlarım…

60 Gun

1 Yorum

  1. merhaba öncelikle tebrik ederim müthiş olmuşsun gerçekten kardeşim. halk diliyse baklavalar süper ya Maşşallah nazar değmesin. Bakalım bende bugun verdim siparişimi aranıza bende katılacam hayırlısıyla iyi çalışmalar

    Cevapla

Yorum Paylaşınız