Özkan’la Daha Yeni Başlıyoruz!

İnanılmaz, çok mutluyum. Öncelikle P90X ile beni tanıştıran sayın Aykut Hocam’a teşekkürü borç bilirim.

Şu 3 günlük ömrümüzde sizce ne kadar kendimize bakıyoruz? Size soruyorum, abilerim ablalarım, kardeşlerim Sizi sizden başka hiç kimse tanıyamaz ve bilemez. Sınırları sizler belirlersiniz, çevremizde o kadar çok karamsar insanlar var ki daha kendilerinden emin değiller ve bizleri yönlendirmeye çalışıyorlar. Çevremdeki çoğu insan önyargı ile baktı, olmaz dediler, hakaret ettiler, evet doğru okudunuz, hakaret ettiler (gençlik arasında söylemler diyelim). Yılmadım, yeri geldi duymadım, hep kendime hedef koydum (iyisinin iyisi) ve şu anda 90 günlük maceramı bitirmiş bulunmaktayım.

Sakın ola ki üzülmeyin :-) bu bir başlangıçtır, sizlerle çok güzel paylaşımlar yapacağız, okuyacağız, dertleşeceğiz. Çünkü başarımı siz arkadaşlarımla paylaştıkça daha çok içleniyorum (hep ileri, hep ileri), ve bu benim motivasyon kaynağımdır.

Arkadaşlarım bir çok kişiyi tanımıyorum bu sitede fakat aktif üye sayısı çok az gibi geldi bana, bunu arttıracağız hep birlikte, TÜRK’ün gücünü göstermek için. Biraz ırkçı oldum ama, yanlış anlamayın Türk’lerin isteyip de başaramadığı hiç bir şey yoktur (bir çok örneği tarihte mevcuttur) ki, bizim yaptığımız kendimiz için.

Ay ay gelişimimi takip eden arkadaşlarım az çok beni ve azmimi gördüler, okumak isteyenler için; “21+1“,  “2. Ay Güncellemesi“, “Özkan’ın 70 Günü” linklerinden okuyabilirler.

Gelelim ben neler yaptım… Bu işin % 100’ü motivasyondur inanın bana arkadaşlar. Her yazımda öğrenci olduğumu dile getiriyorum kusura bakmayın (sanki tek öğrenci gibi) ama maalesef ki öyle.

Beslenme: (Aslında bunu yazmak istemiyorum çünkü çok berbat bir süreçten geçtim) 

1. Ay  &  2. Ay

Sabah: Söğüş, çay, peynir, tam buğdaylı ekmek
Ara Öğün: Çay  içebildiğim kadar (şekersiz)

Öğle :  *Ne varsa :-)
Ara öğün: 1 adet kaşarlı tost, 1 bardak çay

Akşam: 21:00-22:00 sularında evime geliyorum, akşam ev yemeği (2 saat sonra antreman)

Antremandan sonra 3 adet yumurta çiğ olarak beyazını süt ile karıştırıp içiyordum.

Gördüğünüz gibi hiç bir beslenme yok, çok ciddi bir imtihandan geçiyorum sanırım rabbim huzurunda (çok şükür halime sağlığımız yerinde, en büyük zenginlik sağlıktır bunu bilirim).

3. Ay 

Sabah: 1 kase lif, 1 kaşık fıstık ezmesi, 3 tane yumurta beyazı, söğüş, peynir, çay
Öğlen: 1 tabak pilav, 200 gr tavuk (öğrencilik yıllarınızda pilavcılar meşhurdur, gerçi hala öyle; yağlı ve lezzetsiz bilirsiniz.)
Akşam: Ev yemeği (antreman sonrası 3 adet çiğ yumurta beyazı ve 250 ml yarım yağlı süt)

Maalesef ki beslenmem bu idi arkadaşlar, 3 ayda bunları yedim içtim gerçi hala da öyleyim. Benim size yine yegane tavsiyem (kulaklarınıza küpe edin :) en büyük zenginlik sağlıktır, ona sahip çıkın ve koruyun.

Bazı arkadaşlarınız sorabilir ne ile çalıştın diye evdeki malzemelerim;

Barfiks demiri, 2 x direnç bandı ve 1 x şınav barı.

Direnç bantları ile ilgili bir anımı anlatmak istiyorum :) Dostlarım ben yaşadım siz yaşamayın. Altis siyah direnç bandı (çok kalitesiz), verilmiş sadakam varmış ki sakatlanmadım yüzümü sıyırdı geçti koparak. Voit direnç bandı seti, çok kaliteli gibi görünse de inanın ilk antremanımda koptular, dayanmadılar, onları da götürdüm geri verdim. Ve son olarak Yoga direnç bandı almaya karar verdim ve 1 aydır çok memnunum. Decathlon’dan yeşil ve gri bandı kullanıyorum. İşte benim başımdan geçen talihsiz olaylar :)

Tek eksiğiniz kendinize inancınız arkadaşlar, güvenin inanın ve harakete geçin, kendiniz için; kız arkadaş, manita tavlamak ya da başka bir şey için değil. Sadece kendiniz için harakete geçin ;-)

Benim için P90X serüveni bitmiş olup (üzülmeyin :) , P90X-Insanity Hybrid serüvenim başlamak üzere. Biraz dinlenmeye çekiyorum kendimi, 10 gün sonra kısmet olursa başlarım. Bloğumu okuduğunuz için teşekkürü borç bilirim, siz değerli okurlar ve sporcu arkadaşlarımın, hocalarımın  güzel yorumları beni mutlu edecektir diyorum ve sözü sizlere bırakıyorum. Güzel bir söz ile bitiriyorum blog yazımı.

MOTİVASYON SİZSİNİZ!

90 Gün Sonuçları…

OZKAN 90 ON

ozkan sirt 90

1 Yorum

  1. Merhabalar kardeşim.
    Azmini kutlarım, kendine göre daha doğrusu kendin eğer yeterli kaloriyi proteini aldığını düşündüğün her beslenme bence en güzeli ve en iyisi.
    Gelişim sürecin çok iyi olmuş sanırım biraz hacim eksiğin var kilo alarak devam edersen muhtemelen 3-4 ay içerisinde mermi olursun.
    Başarılarının devamını dilerim :)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız