Ve Mutlu Son :-)

Merhaba Arkadaşlar, 90 gün bounca sitede hep okumayı tercih ettim, şimdi yazma sırası bana geldi. Program biteli 4 gün oluyor, 4 gündür nerden başlıyacağımı bilmiyordum, ama birşeyler karalamaya karar verdim.

P90x ile tanışmam 7-8 ay önce Youtube’da gezinirken oldu, videoyu izledikten sonra pek inanmasam da internete her girdiğimde bir ihtiyaç gibi o videoları izliyordum. P90X’i yapanlar 90 günde harika sonuçlar alıyor, acaba pazarlama stratejisi mi diye düşünmüştüm. Bu siteyle tanıştıktan sonra kafamda soru işaretleri kalmadı :-) Spor salonundan sıkılan biri olarak hemen Aykut Hocayla iletişime geçtim ve programı aldım, iyi ki de almışım :-)

Biraz da Beslenme düzenimden örnek vereyim.

SABAH
100 gr yulaf ezmesi
5 yumurta(2 tane sarı)
Domates – Salatlık

ÖĞLEN
Sebze yemeği (susuz)
Çorba
Salata
1 dilim tam buğday ekmeği

AKŞAM
300 gr tavuk göğsü veya balık
1 dilim tam buğday ekmeği
Salata

ARA ÖĞÜN
Elma, ayran, süt… bunlardan biri

Taze sıkılmış meyve suyu tercih etmiyorum, meyvenin kendisini yemeyi tercih ediyorum. Hem bu sayede sıvı halde kalori almayıp meyvelerin lifinden faydalanıyorum, hem de karnım doyuyor :-)

90 günün 80 günü düzenli beslendikten sonra son 10 gün benim için faciaydı, ne bulursam yedim, 80 günde almadığım kaloriyi aldım :-) Vücut hemen belli ediyor karın kaslarım kaybolmaya başlamıştı, vücuttaki en nankör kas grubunun karın kası olduğunuda anladım :-)

Antremanlarımdan bahsedeyim biraz da. Cardio günlerimde hep aç karnına yaptım, vücudumun enerji için yağları kullanması için. Ben faydaasını gördüm. Çok yorgun olduğum günlerde antrenmandan 30 dk önce sade bir kahve doping etkisi yapıyor. Antrenmandan sonra 1 bardak yeşil çay yağ yakımını hızlandırıyor.

P90X içinde sevdiğim ve neret etiğim programlar var. Plyometrics ve Core Synergistics, bu programları bıraksalar her gün yaparım :-) Nefret ettiklerim ise Yoga-X ve Kenpo-X, Perşembe ve Cumartesi günlerinin gelmesini hiç istemezdim :-)

Arkadaşlar daha yazacağım cok şey var ama daha sonraki yazılarıma saklıyorum, hem de sizi pek sıkmamış olurum :-)

P90X Hatırası Tanju

1.GÜN                                   90.GÜN
KİLO: 79                                 KİLO: 68
BEL: 90                                   BEL: 76

SONUÇ: % 7.6 Yağ Oranı (pek inanmasam da makinada çıkan oran :)

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız