Müge – Bitti! Yabadabaduuu…!

Herkese Merhabalar :)

Öncelikli konu: Dün Teoman.T, MusesS bana ilk kez yorum yapmadı diye sitem yolladı yorumda ama yapmıştım, internet sıkıntılı olduğu zaman gitti zannediyorum fakat gitmiyor. Meselenin özü, geçmişte kalan bloglarda ve yorumlarda gözümden kaçan yanıtlayamadığım bir yazı yorum vs varsa affınıza sığınıyorum…

Ben bir adet 90 günü bitirmiş yarı çaylak… Neyse efendim P90X’e hangi gün başlamıştım hatırlamıyorum ama gecikmeli bir bitiriş oldu (Aykut Hocam kaç gün geciktiğimi biliyorsa anımsatabilir). Bu hafta üstümden kamyon geçmiş gibiydi. Bu sebeple 2 gün dinlendim ama tamamladım :) Amaaan, zaten son hafta ne olacak ki, paylaş sonuçları gitsin demedim, dün gece saatlerinde son Yoga X’imi yaptım… Ne kadar yediğime içtiğime hakim olamayan bir pisboğaz olsam da :) antrenmanları sürüne sürüne de olsa, ağlaya ağlaya da olsa tamamladım.

Sigarayı bırakmışım, korkunç sınavlara hazırlanıyorum, okulda son senem, bu sene kesin bitmesi lazım, iş sıkıntısı, tüm bu stres faktörleri ve bütün bunların siniri yetmezmiş gibi bir de, bünyeye çok ağır ve çok zor diye nam salmış bu ev egzersizini tamamlattım. Artık bir de diyetle isyan eden bünyemi gevşetmeye hakkım yok muydu? (bunları içimdeki kendini beğenmiş söyletiyor aldırmayın, boğazıma hakim olsam daha iyi olabilirdi sonuçlar). Şimdi biraz da ölçülerden bahsedelim…

Muses Final 2

Musess spora başlamadan önce ve sigara içerken;

Ölçülerim 81 – 64.5 – 90, tam net hatırlamasam da 52 kilo olmalıyım yad a 52,5. Bu dönemde (hatırlayamadım kilomu, inşallah yalan olmamıştır +-1 pay bırakınız) yeme düzeni; kebaplar, dürümler, tatlılar, ooo ne yerdim ama kilo almıyordum :) Tabii almam, kan değerlerim berbattı, bedenim vitaminsiz kalıyordu, kendimi sürekli zehirlediğim için!

Sigarayı bırakıp P90X’e başlamadan önce;

Ölçülerim 82 – 67 – 91 ve 56 kiloydum… Bu iki arada ne bulduysam yedim, beyaz ekmek falan nefes almadan yiyordum…

Ve kazadan sonra;

83 – 71 – 94 ölçüler ve 61 kiloydum. P90X’e başladım baktım. Rakamlar almış başını gidiyordu, korktum. Hemen başlıyorum dedim. Bu süreç içerisinde, evet çok disiplinli olmasam da ve ölçüyü kaçırsam da ara da bir kaç gün hariç kaliteli beslendim, sebze, meyve, ev yemeği… dışarıdan hiç yemedim, hiç kola (yalan söylemeyim bir kere içtim) hiç bira, hiç pizza ama yine de ölçü sıkıntım vardı. Kaliteli ama ölçüsüz bir beslenme…

P90X ile 90 günün sonunda;

82 – 65 – 93 ve 57 kiloyum. Aşağıdaki fişler de 23 Ekim ve 28 Ağustos’ta diyetisyende yaptırdığım ölçüme ait, ama ne kadar doğru bilemeyeceğim.

Resimlerimi çekecek bir annem olmadığı için şu an yanımda, kendim çektim. Bu yüzden hiç nizami olmadı idare edin lütfen :) Gördüğünüz gibi beni göbeğimle kabul etmeniz gerekecek. Kıbrıslı Cenk Hocamızın dediği gibi “garın gası mı istersin, o mutfakta olur” :) Haliyle karın kası olsa da önünde perdeler var.

Neyse her zamanki gibi çok uzattım ama sizin için köprü hareketi yapmaya çalıştım. Ayağımı kaldıramıyorum diye psikolojim bozulmuştu artık kaldırabiliyorum :) Yaşasın!!!

Musess Kopru

Ve Gerçekler: Şimdi P90X olmasa 80 kiloydum hiç abartmıyorum… Bu yüzden öncelikle Aykut Hoca’ya teşekkür ederim. Şu an hem 80 kilo, hem sigara kullanan sağlıksız biri olmam muhtemeldi… Ama çok iyi dengeledi yediklerimi P90X, kısaca mutluyum :) İkinci turda görüşmek üzere… Bayrak hareketini (Human Flag) yapana kadar p90x e devam…

Güncel Haber: Amut fobisi yenilmiştir. Duvarda da olsa kalkabiliyorum… Bir de annemi P90X’e başlatamadım ama annemden aldığım havadise göre babam benden kıskanıp barfiks yapmaya başlamış, çok sevindim bu gelişmeye. Kesin ben yaparken meraklandı acaba ben de onun gibi kaldırabilir miyim kendimi diye… Yanımda denemedi rezil olabilme ihtimalı var diye (erkek güçlüdür ya:) gizli gizli çalışmaya başladı bence babacık. Ben Ankara’daki kapı barımı bırakırken babamı barfiks çekerken hayal etmemiştim, kanepenin altına kaldırmıştım hatta!

Son olarak P90X’e dönüyorum, son zamanlarda kendime yaptığım en büyük iyilikti P90X… Evet günde bir saat az gezdim ama yaptım. Eve gelen arkadaşımı belki ihmal edip bir saat beklettim ama yaptım. Hastayken yaptım, kustum yine de devam ettim. Moralimin çok kötü olduğu günler oldu, ağlaya ağlaya yaptım… Sonuç olarak biraz gecikmeli de olsa bitirdim. İstediğim bedene ulaşamamış olsam da (ah bu kadınlar ve bitmek bilmeyen istekleri)… bitirmenin hazzı tartışılmaz!

Tüm ailenin ve benim bu hazzı en az iki kere yaşamasını dileyebilirim o zaman :-)

YABADABADUUU!!! Bir çizgi filmden geldi şu aklıma ama nedense yazdım, hangi çizgi film hatırlayamadım… Bitirmiş olduğum birinci tur P90X’ten sonra söylemek istediğim ya da bağırmak istediğim tek şey YABADABADUUUUUUUUUU oldu!!!

Musess Final 3

Not: Bu yazı yorumlara kapalıdır. Yorum bırakmak ve yorumlara açık orijinal versiyonu için   Burayı   tıklayabilirsiniz.

Yorum Paylaşımına Kapalı.