Müçtehit – Before & After

P90X’e ilk başladığım zamanlar 72 kg, 178 boyunda birisiydim… Şu an size bu yazımı 181 boyunda 84 kg olan birisi olarak yazıyorum.

Sporsuz hayatımda göbeğim yok denecek kadar azdı. Bir gün Youtube kanallarında karın egzersizleri programı ararken ansızın karşıma çıkan bu program çok dikkatimi çekmişti ancak bu siteyi bulmam bayağı uzun sürdü. Facebook, Twitter vs. her yerden bilgi aradım ancak ulaşacak doğru birilerini bulamadım. Bunun üzerine P90X-Türkiye ile daha henüz 1 milyon takipçisi var iken tanıştım. Programın seri hareketler üzerine ve küçük molalar halinde ilerlemesi ilk başlarda gözümü korkutsa da daha sonradan kondisyonumun gelişimini görünce çok hoşuma gitmeye başladı. Aykut Hoca’nın verdiği güzel cevaplar  ve onun doğrultusunda 2. ay sonuçları ile bile nasıl oldu bu diyen arkadaşlar, beni gerçekten çok motive etti.

İşte bunun üzerine toplam 4 tur P90X gibi bir maratona girdim, tabii buna “dolu dolu” bir 4 tur demek yanlış olacak çünkü ilk yaptığım P90X, yani 1. turdan sonra lif kopması nedeni ile spora biraz ara verdim ve bu günlerde de aşırı yemek yeme doğrultusunda
biraz kilo aldım. Spor salonu maceram da var tabii ancak sonuç hüsran oldu. Sonralarda günler geçti aylar geçti, bir baktım 4. tur P90X bitiriyorum.

Evimde internet olmadığından telefon ile de blog yazmak çok zor olacağından açıkcası sitede gündemde kalamadım, birden pat diye çıkıncada tepki çektim :-) İnsanlar 10 sene, 20 sene body yapıyor; 4 tur P90X’e tuhaf gözüyle bakılıyor (ilginç :) Şu an 4. turun 72. günündeyim.

Herkesin hedefleri farklı olduğundan beni de anlayışla karşılamamız temennisi ile… Ve işte beklenen “Öncesi & Sonrası”…

Saygılarımla LAZBOYS.

Müçtehit Önce

Müçtehit 2. Tur

Müctehit Devam 1

Muctehit Devam 2

Not: Bu yazı yorumlara kapalıdır. Yorum bırakmak ve yorumlara açık orijinal versiyonu için   Burayı   tıklayabilirsiniz.

Yorum Paylaşımına Kapalı.