Merve… Sonunda Bitirdim!

Merhaba Arkadaşlar… Biraz geç oldu ama bitirdim sonunda :) Bitirdim diyorum ama aslında benim için bir başlangıç, bu ilk 90 gün turum bana göre alışma ve ısınma turu oldu. Şimdi inşallah haftaya 2. tura başlamak istiyorum.

Aslında bu 90 günde çok daha güzel sonuçlar elde edebilmem çok mümkündü, bu tamamen benden kaynaklı bir sonuç oldu, belki resimlere bakıp “sen kaytardın mı” diyen olursa belirtmek için bunları yazdım. Bu arada olumlu olumsuz yorumlara her zaman saygım sonsuzdur, sonuçlar için çekinmeden yorum yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim benim sonuçlarım neden mükemmel ötesi değil…

1) Beslenme!!!!

2) Yoga

3) Barfıks yerine direnç lastiği kullandım ve çok yetersizdi :(

4) Her ne kadar önemini bilsek de “su” (bazen sadece 1 su bardağı içtiğimi biliyorum)

Şu an aklıma bunlar geliyor ama beslenmenin önemi çok. Ben maalesef bir beslenme alışkanlığımı oturtturamadım :( Her ne kadar çok kilolu-göbekli insanın hareketleri yapması zaten zorsa da, 9 ay boyunca hamilelikte yatarak hareketsiz bir yaşam sürdürmek zorunda olup, ardından P90X yapmak da hiç kolay değildi. Tabii doğumdan sonra da o uyuşukluk gitmediği için boğazı tutamadığımdan kilolar yükseldi durdu. Diyetisyen sonucum hüsrandı ama P90X bitirme sonucum hüsran olmadı ve bana inanmayanlar gördü. Tabii eskisine göre artık zayıfladın diyorlar ama çok şaşkınlıkla değil :) bunun ben de farkındayım tabi.

Bu siteyi tüm umutlarım bittiğinde buldum şans eseri nasıl oldu bilmiyorum :) Aykut Hocam sağ olsun sorularıma hep cevap verdi, çok başınızı ağrıttım biliyorum hocam, herşey için size de teşekkür ederim. Ve tüm P90X Ailesine de her zaman destek oldukları içinde teşekkür ediyorum. Bu siteden bloglar sayesinde çok güzel bilgiler öğrendim. Mesela ben hep tartıya önem veren bir insandım. Keşke vücut ölçülerimi alıp başlasaydım diyorum, aradaki farkı daha iyi farkederdim. Yeni başlayacak arkadaşlar kesinlikle benim yaptığım hatayı yapmayın! Tartıya gelince 69-70 arasında P90X’e başlamıştım, şu an 64.3 kiloyum. Boy 1.58 :)))

Benim için asıl P90X bundan sonra başlıyor, inşallah sizlere tekrar sonuçlarımı paylaşacağım. Başlayıp yarım bırakan ve başlamayı düşünen tüm P90X takipçilerine kesinlikle hedeflerini ve amaçlarını unutmamalarını hatırlatıyorum. Ben de belki beslenmeyi oturtturamadım ama bırakmadım, lütfen her ne olursa devam edin. Benim normal bitirme takvim tarihim Şubat 7 diye hatırlıyorum, aksilikler olacaktır P90X sitesinde herşeyin bir cevabını bulabilirsiniz.

Çok uzun yazmak isterdim, söyleyeceklerim daha bitmedi ama bu blog yazımı çok zor şartlarda yazıyorum. Sırf başta Musess, Teoman ve merak eden P90X Ailesi için… Kalabalık bir ortamda bu kadar dikkatimi verip yazabiliyorum :) Hatalarım varsa şimdiden herkesten özür dilerim. Herkesin blog yazısını takip ediyorum, yorum yaptığım da yapamadığım da oluyor ama takipteyim, bilmenizi isterim :))

Şimdiden, yazımı okuyan, yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. İnşallah daha çok güzel sonuçlar göreceğiz öyle hissediyorum :) Kendinize iyi bakın, abur cubursuz, sporla kalmanız dileğimle, 2. turda görüşmek üzere… ;-)

Not: Ve oğlum sayesinde öğrendiğim bir videoyu da paylaşmak istiyorum :-)

Merve’nin 90 Gün Sonuçları…

Merve 1-90-2

Merve 1-90

Not: Bu yazı yorumlara kapalıdır. Yorum bırakmak ve yorumlara açık orijinal versiyonu için   Burayı   tıklayabilirsiniz.

Yorum Paylaşımına Kapalı.