İstikrarsız Buğra ve 60 Gün

Öncelikle herkese selamlar… Kendimi tanıtayım, ben Buğra. Nam-ı diğer “İstikrarsız Buğra” :-) Hayatta olduğum gibi, sporda da aynı hataları yaptım. Başarılı olmama rağmen, her yaptığım işin erkenden sonuç vermesini istedim. Bir nevi sabırsızlık. Peki ne kazandım… hiçbir şey!

P90X ile nasıl tanıştım sorusuna gelirsek… Bir çok arkadaşımız gibi bir gece yarısı tanışamadım :-) belki de bundandır istikrarsızlığım :-) Tabii ki şaka yaptım. Bir öğle vakti internette dolaşırken tanıştım. Bir çok arkadaşımız gibi şüpheye düşmedim, tam tersi farklı ve değişik geldi. Ardından koştur koştur Youtube’da incelemeler… Bana inandırici ve fazlasıyla tatmin edici geldi ve siparişimi verdim :-)

Paketimin geldiği günü çok iyi hatırlıyorum; şöyle olacak da böyle olacak da… Sanırsınız dünyayı ben kurtarıcam :-)  İlk 3 hafta düzenli devam ettim, çok güzel sonuç almama rağmen daha fazlasını istedim hemen. Çok fazla şey araştırdım. Bir gün başka bir yöntem, ertesi gün başka bir yemek programı, bulk mu devam edeyim define mi… vesaire vesaire… Anlayacağınız net adımlarla doğru bir yolda ilerleyemedim. Ve şunu ögrendim ki, tabii ki bilgilenmek güzel ancak benim gibi sürekli farklı şeyler denemek, nasıl desem olmuyor. Doğru olan bir yol vardır ve o yoldan devamlı şekilde gittiğiniz zaman sonuç zaten sizi bekliyor. Daha doğrusu bizi :-)

P90x hayatımda çok şeyi değiştirdi mi? Yalan söylemeyeceğim, afilli güzel laflar da pek bilmem açıkcası; bir çok şeyi değiştirmedi :-) Ama bunu yapan kendim, sıkıntı bende yani :-) Belki farkındasınızdır, ciddi anlamda bunalmış bi insan var karsınızda :/ P90X ile alakası yok çok da seviyorum. Gecenin 3’ünde dahi yaptığımı bilirim. Problem bende sevgili abilerim kardeşlerim… Belki güleceksiniz ama ciddi anlamda takıntılı bir insanım. Örneğin P90X’i bıraktıktan sonraki tekrar basladığım zamanlarda 10. günümde  sağlık durumundan dolayı 1 gün yapamadım. Hemen kafamda kurmaya başladım… Ne yapıcam, nasıl olacak ve benzeri… Belki inanmayacaksınız ama sırf bir gün kaçırdım diye tekrar programı 1. günden aldım :-) Bu şekilde belki 5-6 kez en başından başlayıp bırakmışlığım olmuştur :-) Sonradan düşündüm, dedim ben ne yapıyorum, Buğra kendine gel, saçmalama, 1 gün yapamadın ne olmuş, devam et… Program 90 gün mü, 91 günde bitir! İşte bu düşünceye girdim. Çünkü düşünsenize, 15 gün güzelce yaptığım programı tekrardan başa alıyorum ve tekrar sıfırdan başlama psikolojisi! Neyse sonunda doğru yolu buldum. 2 ay önce!

Aykut Hocamla konuşup tekrardan başladım, bu sefer zımba gibi :-) Hiç aksatmadan devam ettim, yemeğime düzen getirdim, karbonhidratımdan günlük almam gereken protein – yağ oranına kadar hesaplayarak kurallı ve nizami devam ettim. Mesela ilk başladığım gün barfikste 8-10’ları görüyordum, sonraları kendimi geliştirdim. Ve bir sistem belirledim kendi çapımda. DVD’de en çok sayıyı yapan kim varsa, onun 1 sayı üstünü yapmak gibi :-) Gücümün tükendiği, kolumu bile kaldıramadığım zamanları bilirim… Ama pes etmedim, devam ettim, inat ettim bir nevi.

Bir de abilerim kardeşlerim, bende kendimi beğenmeme gibi bir takıntı var. Eski fotoğraflarıma bakıyorum, şimdikiyle alakası yok ama tatmin olmuyorum hiç. Bir şekilde memnun kalamıyorum. Ancak tek bildiğim, P90X gerçekten çok etkili, bunu denedim ve gördüm. Bazı body forumlarına fotoğraf atan arkadaşlar oluyor, bakıyorum 6 aylık vasat gelişmeler için, “çok iyi” demeler falan… Ya diyorum allah aşkına bunları biri P90X’le tanıştırsın :-) Halen bir çoğu P90X’in sadece kilolu insanlar için olduğunu düşünüyor. Birileri “hacim” çalışanların da P90X ile nasıl verim aldığını göstermeli!

Neyse sözlerimi daha fazla uzatmayayım… Düzenli yapabildiğim 60 günlük serüvenin sonuna gelmiş bulunmaktayım. Siz değerli arkadaşlarımdan olumlu olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyorum :-) Dışarıdan bakan göz olarak, en sağlıklı yorumları sizler yapabilirsiniz tabii ki. Ben mi gerçekten kendimi beğenemiyorum yoksa gerçekten mi öyle :-) Deliyim doluyum ama iyiyimdir ya, heyecanlıyım bekliyorum yorumlarınızı :-)

Not: Son olarak, benim gibi arkadaşlardan rica ediyorum; istikrarlı olun. Düşündüm de parça parça yaptığım programı düzenli yapsaymışım şu an belki 3 kez bitirmiştim! Sizler de benim düştüğüm hatalara düşmeyin. Devam edin, başladığınız işin sonunu getirin.

Hepinize sağlıklı, güzel ve fit günler diliyorum. Hoşçakalın  :-)

Buğra’nın Öncesi & Sonrası (Düzenli 60 Gün)

Bugra 2

Buğra Sırt

Bugra 1

4 Yorum

 1. Merhabalar beslenme düzeninizi Nasıl yaptınız acaba :)

  Cevapla
 2. Bebetoo

  Işıkmı :D Nasıl bir ışıkmış o karın kasi sirt kası ve kol kası ciziyor vucudumda farketmez ben herturlu yine fotoraf koyarım şuan 2 ay ara vermeme rağmen farketmez yanlız arkadaşın kavrayamadigi bisey var hafif golgeli veya karanlıga yakın ortamda vucut hatlari daha belirgin ve dolgun gözükür ışıgın yogun oldugu ortamda ise tam tersi ayrıca başka fotoraflarımıda inceleyebilirsiniz hic sıkıntı degil emeğe saygısızlık yapmak yerine incelemek ögrenmek daha dogru olurdu bence :) ..

  Cevapla
 3. Bende siparis verdim ama iki fotoda şöle bişi var ışık farkı ilk fotada ışık çok kötü malesef bu şekilde olumsuz fikir oluştu kafamda

  Cevapla
  • Ecem

   Bu farkı sadece ışık ile açıklamak biraz komik ve de saygısızlık olur bence. Işık vs. demeyin de bence programı siz de uygulayın, farkı göreceksiniz :-D

   Cevapla

Yorum Paylaşınız