İskender ve Yeni 6-Pack’leri

Sportif olarak 2000 yılından beri düzenli olarak spor yapan biriyim. Haftalık olarak 4-5 gün, ortalama 8-10 km arası koşarım. Kışın salona gider ya da evde ağırlıklarla çalışırdım. Son 3 yıldır bu koşmanın yanı sıra bisiklet sürmeye de başladım.

P90X ile tesadüfen internette tanıştım ve uzun süre devam edebilir miyim diye çelişki yaşadım. Daha sonra  kafamda olgunlaştırarak P90X-TR’den siparişi verdim, ertesi gün elimdeydi. Pazartesi başlayacaktım ama dayanamayıp halihazırda motivasyon varken pazar gününden X-streching ile başladım.

Kendimle ilgili olarak, hayatım çok daha düzenli oldu. Alkolü tamamen kestim. Sosyal sigara içicisiydim. Onu da bitirdim. Her sabah saat 6’da (çoğunlukla 30 dk. önce kendiliğinden) büyük bir keyifle kalkıyor ve Tony ile çalışmaya başlıyorum. Sizlere bu programın üstünlüklerini kısaca anlatacağım.

Sportif olarak yıllaca hatalı çalıştığımı anladım. Uzun koşular ve bisiklet sürmek ve yaşımın da (44) ilerlemesiyle bel bölgesinde ağrılara sebep olmaya başlamıştı. Kendimi kaskatı hissediyordum. Esnekliğim yoktu, koşu ve bisiklet belirli kas grubunu çalıştırıyordu. P90X’te tüm kaslarımın çalışmaya başladığını anladım. Doğal olarak yoga en çok zorlandığım bölüm olmasına rağmen inatla çalıştım. İlk 3-4 hafta belimde ağrı eksik olmuyordu, 4. haftada kaybolmaya başladı, huzura erdim. Son günlerde, en çok sevdiğim hobim olan motosikletimi satmayı düşünüyordum ama vaz geçtim. Bisiklete hala devam ediyorum.

Kilo konusunda çok problemim yoktu. Fakat yaza doğru zayıflamaya başlayınca kaslarım eriyor, en çok da yüzümde belli oluyordu. Şimdi P90X’e göre beslenme programını düzenleyince bel bölgem incelmeye başladı. Yüzümde çökme yok :) Kışın hiç bir zaman kilo verememiş hatta almışımdır. Bu da çok önemli P90X farkı.

Sonuç olarak 72.6 kg ile başlamıştım. 60. günde 70 kg ve  bel çevresi 82 cm idi. 90 günün sonunda kilo 70 ama en önemlisi bel çevresi 80 cm’e düştü.

Mr. Tony Horton… Bu programı yarattığın için çok teşekkür ederim. Aykut Hocam… Bu programı Türkçeye çevirdiği, bizlere ulaştırdığı, her gün blogları tazeleyip motivasyonu en üst seviyede tuttuğu için emeklerine teşekkür ederim.

Durmak yok, sağlık için P90X’e  devam…

İskender Songur -Muğla

İşte Sonuçlar…

İskender 1İskender 2İskender 3İskender 4

2 Yorum

  1. Tebrikler cok guzel bir vucut yapmissiniz yasiniza gore yasinizi solemeseniz ben sizi 25-30 diye dusunurdum :) kas kutleniz gelistirmissiniz yaglari yakmissiniz ayrica 6packs anatominizde ii sunuda soleyim vucuttaki suyu atin yada sabah cekilin karin kaslariniz daha belirgin gorunecekdir.suphesiz:)

    Cevapla
  2. Merhaba, öncelikle tebrikler. Görüntüye bakılırsa 90 gün sabırla programı tamamlamışsınız. Dilerim her bu programa başlayan arkadaşlar aynı sabır ve dirayeti gösterirler. Bunların içinde bende varım. Henüz 4ncü günümdeyim. ilk gün inanılmaz zordu. 98 kg bir adam ve 46 yaş için gerçekten de çok zordu. İnatla üzerine gittim 3 gün kollarımı kaldıramaz oldum. Başımı kaşımak için bile kaldıramıyordum. Hele geceleri en zoruydu. 3 gün uyuyamadım ağrıdan ve sızıdan. Ama dedim ki üzerine gitmelisin ve bugün dördüncü gün ve egzersizleri yaptıktan sonra hiçbir tarafım tutulmadı ve ağrımadı, sanıyorum ki o zor dönemin bir kısmını atlatmayı başardım. Bu bana gerçekten güç ve kararlılık sağladı. Artık kararlıyım her gün 1 saatimi rahatlıkla p90x egzersizlerine ayırabilirim. Gerçi dvd dekiler kadar rahat yapamıyorum ve hatta onlardan çok daha fazla mola alıyorum ama zorluyorum kendimi. Zorlayacağımda. hadi hayırlısı bakalım. 86 gün sonra görüşmek üzere.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız