Hakan’ın 30 Gün Sonuçları

P90X ile tanışmam 2013 yılında kendim için en iyi spor programını aramamla gerçekleşti. İlk olarak Ocak 2013’de başladım, 1 ay yaptım bıraktım. Daha sonra tekrar başladım, tekrar bıraktım… Bir baktım ki başlayıp bırakmalarım tek elin parmaklarını geçmiş. Tam 6 sefer bırakıp 7’inici sefer başlamaya karar vermem (nedeni özel :) ve bunu gerçekten hayatımın dönüm noktası olarak görmem, bu aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz 1 aylık değişimde çok etkili oldu.

Biliyorum ki burada benim gibi defalarca bırakanlar var. Bu yazımı okuyup tekrar başlayacak tek bir kişi bile olursa, bu benim için çok büyük ödül olur. Ben bir kişinin hayatını değiştirebilirsem, belki o da başkasınınkini değiştirir ve bu bir döngü haline gelirse ”bu ne müthiş bir şey olur değil mi?”

Burada bir arkadaş bana “6 sefer bıraktım” cümlesi yerine “7. sefer başladım” cümlesini kullan, böylece umudun artar demişti; bilmem kendisi burada mıdır. Yine bir yerlerde okumuştum, “sporu hayatınıza göre değil hayatınızı spora göre uyarlayın” diye. Ben, burada toplanan insanların gerçekten bu değişim için çok özel nedenleri olduğuna inanıyorum. Herkes değişmek ister ama değişmek için çoğu insan hiçbir şey yapmaz. Ben evde her gün spor yaparken insanlar dışarıda eğlenip geziyo,  çalıştığım için eve geç geldiğimde insanların uyuduğu saatte ben P90X yapıyorum; burdaki bir çok insan için de böyle biliyorum. Çalışmazsan, gerçekten çok çalışmazsan ve kendini daha iyi olmaya adamazsan, insanlarla istediğin şekilde iletişim kuramazsın, bunu çok iyi ögrendim.

Şu an birçok insan bi bahaneyle spor yapmıyor; işini, eşini, hayatını bahane ediyor, belki de dibe vurmuşum gözüyle bakıyor veya ne yaparsam yapıyım olmuyor diyor. Ama bahanelerle yaşanmaz, insanların düşmeye ihtiyacı var çünkü her düşüşte daha güçlü kalkarsın. Bazen hiçbir şey yolunda gitmez, umutsuzluk bacağından yakalamıştır, hiçbir çıkış yolu göremezsin, sevdiğin insanlardan, yaptığın işten uzaklaşırsın… Burada anlatmak istediğim sadece P90X ya da spor değil kendinize inanmanız, ne olursa olsun pes etmemeniz. Çünkü sabır ve istikrar başarının tek ve mucizevi anahtarıdır.  Ve son olarak…

BURADAN DEFALARCA BIRAKANLARA MEYDAN OKUYORUM!

BEN Bİ YOLA ÇIKTIM VE EN İYİSİ OLMAK İÇİN KENDİME SÖZ VERDİM.

KİMLER BENİMLE?…

Hakan’ın 1. Gün ve 30. Gün’ü…

Hakan 1 - 30

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız