Ferhat’tan Müthiş Değişim

Öncelikle Herkese Merhabalar,

Bundan 20 gün önceki yazımda (70 Gündeki Değişim :-)) P90X’e neden ve nasıl başladığım yazıyordu. Bu yazımda yine aynıları ile cümle kalabalığı yapmayacağım.Daha çok duygularımı, çevreden gelen tepkileri ve artık nasıl yaşadığımı anlatacağım.

Bundan 3 ay önceye (15 mayıs 2014) kadar da aslında düzenli spor yapardım. Fakat kas şaşırtması denen durum olmadığı için vücut enine doğru genişleyip yağlanmaya başlamıştı. Düzenli beslenmeye o zaman da çalışıyordum. Ya da düzenli beslendiğimi sanıyordum. Çünkü diyet psikolojisi olduğu için haftanın 4 günü çok dikkatli beslenip 3 günü ise ne var ne yoksa, kıtlıktan çıkmış gibi yiyordum. P90x’e başladığımdan beri artık ne varsa “dengeli” yiyorum. Fast food değil, ev yemekleriyle besleniyorum. Özellikle sitedeki yemek tarifleri de ayrı bir mükemmel oluyor =)

Gelelim çevremdeki tepkilere… Tabii ki herkes değişime şaşırıyor. Üniversitenin Mühendislik Fakültesinde bir P90X kulübü kurulmak istense herkesin olumlu yaklaşacağından eminim. Aykut Hocamın bilgi dünyası çok geniş fakat Eskişehir’in de bir Aykut Hocası ben oldum :-) Herkes benden P90X hakkında bilgi almaya başladı :-)

P90X’e ilk başladığımda tabii ki antrenmanlar çok zor geliyordu. Hatta Yoga-X’te bir ağlamadığım kalmıştı. Ama 1. aydan sonra benim de favori egzersizim Yoga oldu :-) İlk gün çektiğim barfiks sayısı ise en fazla 6 iken şimdi rahatlıkla 20 tane nizami barfiks çekebiliyorum. Hatta son günlere doğru P90X bitecek diye çok hüzünlendim ve kararımı da verdim. P90x’i bir yaşam biçimim yapacağım ve 10 gün sonra ise Hybrid programına başlayacağım. Bana kalsa hemen başlarım ama Aykut hocamın tavsiyelerine uymam gerekir (Muscle Confusion :-)

En son olarak; benim bu serüvenimde öncelikle beni destekledikleri için ailemin bütün fertlerine, benim P90X’ten haberdar olmamı sağlayan liseden tanıdığım yakın  arkadaşım Caner Altınay’a, sosyal hayatta beni her zaman motive ettikleri için yakın arkadaşlarım Emre Erkan, Gizem Gül ve Tolgacan Çeliktaş’a ve bütün iyi dilekleriyle bana her zaman yardımcı olan, bilgi veren Aykut Hocam’a çok çok teşekkür eder,  şükranlarımı sunarım :-)

Sıradaki Hybrid maceramda görüşmek üzere…

Whatsapp Ferhat

Not: Bu yazı yorumlara kapalıdır. Yorum bırakmak ve yorumlara açık orijinal versiyonu için   Burayı   tıklayabilirsiniz.

Yorum Paylaşımına Kapalı.