Ertuğrul’un 90 Gün Sonuçları

Merhaba P90X Ailesi,

Öncelikle programı bitirmeme rağmen bitiş yazısını hemen yazamadım, fırsat bulamadım diyelim. P90X/Insanity Hybrid Programı’nda gerçekten insan kendini buluyor, hayatını değiştiriyor resmen. Çevrendeki insanlar (özellikle uzun süre görmeyenler) “Vauuvvv… ya sana n’olmuş böyle!” tarzı cümleler kuruyor ve bu da insanın hoşuna gidiyor :-)

Bu programa basladığımda 97 kiloydum. 90 günün sonunda şu an 86. Belki daha da önemli rakam, bel çevresi 96 cm idi, şimdi ise 81 cm’e düştü. Sanırım istesem kilo daha da verebilirdim ama çok zayıflamak da istemedim; boyum 1,87 :-) Sanırım tam olarak ideal kiloma kavuştum, programın vaat ettiği de tam olarak buydu.

Dürüst olmak gerekirse, programa başlamadan önce “Before & After” fotolarına ilk baktığımda inanin hiç inanmamıştım, çünkü hiç inandıcı gelmiyordu. “Topu topu 3 ay yaa” diyordum. Ama insan kendisindeki değişimi görünce inanmamak mümkün değil.

Geçenlerde samimi olduğum bir arkadaşım misafirliğe gittiğinde, ev sahibinin de P90X’e başladığını fakat iş yoğunluğundan dolayı yarıda bıraktığını, ev sahibinin eşinin P90X sayfasına baktığında resimlerin pek gerçekçi görünmediğini söylemiş. Arkadaşım da, ben bu programı bitiren birini tanıyorum ve inanılmaz ama değişimler gerçek demiş. Ardından o yarıda bırakan arkadaş da tekrar başlama kararı almış (gaza gelmiş bir bakıma :) Bunu duyunca sevindim açıkçası. Şimdi benim bu değişim fotoğrafıma bakarak başkaları da gaza gelir inşallah.

Ben ise yaza kadar 1 tur daha bitirmeyi planlıyorum. P90X/Insanity Hybrid gerçekten çok farklı bir program, tamam zor ama farklı yani. 90 günlük değişim fotomu aşağıda paylaşıyorum (gururla), artık işe yarayıp yaramadığına kendiniz karar verin :-)

Görüşmek Üzere…

Ertuğrul

Ertuğrul – P90X/Insanity Hybrid Programı Sonuçları

ertugrul90

 

1 Yorum

  1. özelde ulaşmak mümkünmü size? Bir kaç soru belkide biraz motivasyona ihtiyacım var :)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız