Erdoğan’la Hybrid 40. Gün!

Evet, 16 Kasım’da başladığım P90X/Insanity Hybrid serüvenimde, söz verdiğim gibi 10 günlük güncellemelerimde 40. günümle devam ediyorum. Eğer takip ediyorsanız ve hatırlarsanız, 20. gün ile 30. gün arasında araya bir soğuk algınlığı girmişti ve toplamda 4 gün egzersizsiz kalmıştım. Bu sonuçlara da biraz yansımıştı ve 20 ile 30 arasında çok da gözle görülür bir değişim olmamıştı. Ama yine 30. gün yazımda kendime ve sizlere söz verdiğim gibi, bu sefer gerçekten gaza bastım ve kendimce çok verimli bir 10 gün geçirdim.

Bu 10 gün gerçekten hem verimliydi hem de zevkliydi diyebilirim. Çünkü çok da iyi geçirmediğim Recovery haftamdan sonra hem P90X’in hem de Insanity’nin yepyeni egzersizleri geldi. Ve adeta programa sanki sıfırdan başlıyormuşçasına vücudumu şaşırttım. Bir de Recovery haftasının sonuyla birlikte sanki aşırı kilo veriyormuşum gibime gelmişti ama yeni katılan egzersizlerin sayesinde sadece zayıfladığımı değil, yağ yakarak aynı zamanda kas da kazandığımı hissettim.

Aykut Hoca’nın hazırladığı programıma göre, ilk kez karşıma çıkan yeni egzersizlere değinirsem, şöyle söyleyeyim 6 günün 5 günü komple yeni egzersizlerden oluşuyordu. P90X’ten 9 ve 10 no’lu DVD’ler ve Insanity’den de “Max Workout” diye geçen 3 yeni DVD. Özellikle Insanity’nin Max’ları gerçekten ilk aydaki egzersizleri mumla arattı :-D

Özetle 30. gün ile 40. günüm arasındaki değişim, beni bu Hybrid programının dizaynına bir kez daha aşık etti diyebilirim. Çünkü ne yalan söyleyeyim, Recovery haftasına girerken performansın ve sonuçların aynı ivme ile gitmemesi, psikolojimi biraz düşürmüştü. Ama o haftanın amacı da oymuş, yani vücudu biraz dinlendirerek bir sonraki haftadaki çılgınlığa fiziksel ve mental olarak hazırlamak. Yukarıda da dediğim gibi, 5 tane yeni egzersizin gelmesiyle adeta ilk günlerde hissettiğim motivasyonum geri geldi ve bu motivasyonla birlikte süreç çok başarılı geçti. Sanırım bu sonuçlarıma da yansıdı.

Allahtan bir mani çıkmazsa, 50. gün yazımda görüşmek üzere.

Not: Aykut Hocam, size de bir sürpriz yaparak teşekkür etmek istedim. Her zaman elimde tuttuğum, tarihi gösteren gazetemi bu sefer bir kez de dolabın kapısına bantlayarak, benim için hazırladığınız Hybrid programına ve size de bir teşekkür göndermek istedim. Bu harika programı hayatıma kattığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Erdoğan – Hybrid (P90X / Insanity) 40. Gün Sonuçları…

Erdogan 40 Kapak Foto

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız