Enes – 90 Bitti Sonunda!

Öncelikle P90X Severlere Selamlar…

“P90X gerçekten insanın hayatını değiştiriyor” diyorlardı inanmazdım, ama değiştiriyormuş… İnsana özgüven ve cesaret veriyormuş. Artık üniversiteme faklı bir fizikle geldim, çok mutluyum :-)

İlk 30 günüm gerçekten çok yorucu ve zordu, 60. günüme geldiğimde ise hareketlere aşinaydım artık, ilk 30 günkü gibi zorlanmıyordum. Sonra bir bakmışım 90. gün gelmiş, onun nasıl geldiğini ben de bilmiyorum açıkçası :-)

Artık temeller atıldı, sanırım üst katlara çıkma zamanım geldi. Üniversiteye geldiğimde çok karmaşık tepkiler aldım açıkcası;  şöyle diyenler olmuştu ”kardeşim sana n’olmuş, hasta mı oldun, çok zayıflamışssın” ya da “amma fit olmuşssun, 3 ayda bu kadar değişemezsin, bu mümkün değil” diyenler… Hepsine tek cevabım P90X’le herşey mümkün oldu :-)

Fakat şunu itiraf etmeliyim programımda  elimde olmayan sebeblerden dolayı 3 günlük bir aksama oldu (evet, sadece o kadar), bir de ben çikolata türü ve abur cubur neredeyse haftada 3 kez tüketiyordum. Yağ oranlarımı bilimiyorum ama resimlerden de göreceğiniz üzere karın bölgesinde hala çok az bir yağ tabakası var, onun sebebi de işte yediğim abur cubur ve çikolatadan başka birşey değil. Aslında programa güvenerek hep yedim ne yalan söyleyeyim :D Umarım sonuçlarım P90X kullanan arkadaşlarıma iyi bir motivasyon örneği olur…

Öncesinde rakamlarla sonuçlarım ve sonrasında fotoğraflarım…

1. Günümde Kilom: 86 Kg.            30. Günümde: 80 Kg.              60. Günümde: 76.7 Kg.             90. Günümde: 73.5 Kg.

1. Günümde Boyum: 1.79 cm            90. Günümde Boyum: 1.82 cm

1… 30… 60… 90…

Enes 1-30-60-90

Enes Sırt

Enes Onden

Not: Bu yazı yorumlara kapalıdır. Yorum bırakmak ve yorumlara açık orijinal versiyonu için   Burayı   tıklayabilirsiniz.

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız