Bunlar da Kim? Devam…

Eski resimleri karıştırırken denk geldim ve tanımakta zorlandım ne yalan söyleyeyim… Iyyy ben kendime ne yapmışım dedim… Ablama baktığımda o da iyi durmuyor ama benim kadar kötü davranmamış bedenine. Hayal meyal anımsıyorum o günleri… Devamlı öksüren (sigara kullanımından dolayı), 2 adım mesafede nefes nefese kalan, deneme kabinlerinde krizlere giren, kendine acıyan ama kendi için bir şey yapamayacak kadar da tembel… Devamlı bir uyku hali, sağlıksız ve yetersiz beslenme, hareketsizlik… Son zamanlarında artık sürekli bir yerlerimin ağrıdığını da anımsıyorum… Hep ona buna bahane bulur, benim yapım bu deyip, kendime bunu kabullendirirdim…

İki farklı ben, iki farklı kadın :) Spor serüvenime P90X’le başladığımı biliyorsunuzdur daha önceki bloglarımdan. Bedenim için yaptığım en doğru şeydi bu programa başlamak… 3 ay hem çok zorlu hem de çok keyifli zaman geçirdik Tony Hocamızla… İyi de etmişiz belli ki… eyvah bitti ben n’apıcam derken Insanity girdi hayatımıza hooop o da bitti :) Eh malum artık yerimizde durmak zor, bi değişiklik olsun dedik ve bir salona yazıldık, bir kaç ay da böyle devam edeceğiz. Ama P90X’in keyfi başka, bakalım… Peki bu süreçte neler mi değişti? Maddeleştiremem belki ama kısaca anlatmaya çalışayım:

Kondisyonum hayatımda hiç olmadığı kadar iyi, uzun süreler koşabiliyorum, ki bunu tatilde test ettim, sabah ve akşam günde 2 kez 6 km. koştum, inanın bana mısın demedim… Günlük yaşantımda daha enerjik ve daha güçlüyüm. Kolay kolay yorumluyor, ufak tefek kas ağrılarına pabuç bırakmıyorum… Bugün salonda 7.5 kilo ağırlıkla mekik çekerken, içimden de Tony’ye teşekkür ediyordum… Squat’larda 35 kilo ağırlık kullandığımdan bahsetmeyeyim bile :) Insanity de harika bir programdı, ama asla kıyas yapamayız sanırım, kulvarlar çok çok farklıydı… Ve hala diyorum ki iyi ki ilk önce P90X’i yapmışız… Aykut Hocam, her fırsatta söylüyorum iyi ki varsınız… Sizi tanıdığımız için ablam da, ben de çok mutluyuz….

Gelecek günler bu tempoma devam edeceğim, elbette sporun her alanında olmak istiyorum elimden geldiği kadar. Tabii ki şimdi gözüm daha yükseklerde, kendim için daha da iyisini istiyorum ve biliyorum… Şimdilik hoşçakalın, hatta sağlıklı ve bol sporla kalın :))))

Berat

Not: Bu yazı yorumlara kapalıdır. Yorum bırakmak ve yorumlara açık orijinal versiyonu için   Burayı   tıklayabilirsiniz.

Yorum Paylaşımına Kapalı.