Bir P90X Mezun’undan…

Merhabalar P90X-TR Ailesi, eğer daha önceden hiç tanışmadıysak ben deniz Metehan ve bugün sizlere P90X ile kendimde neleri buldum, kendimce neleri değiştirdim, hayatımda neleri başardım, bunları anlatmaya çalışacağım.

Gerçekten sizlerden gelen o motivasyon yazıları, her gün durmaksızın gelen o değişimler, o kadar inanılmaz ki, motive olmamak elde değil, sizlere buradan teşekkürlerimi sunarım. Ben daha henüz 16 yaşında olup Lise 2 öğrencisiyim. 1.74 boyunda ve 65 kg’ım. Ve onca aradan sonra ben de hem bir motivasyonel hem de transformasyon yazısı ile bir dönüş yapayım dedim. Basketbol oynadığımı söylemiştim, eğer diğer blog yazılarımı okuduysanız. Sıçramamı arttırabilmek, basketbolda kendimi bir kademe daha ileri götürebilmek ve her gün biraz daha hayallerime ulaşabilmek için P90X’e başladım.  Ve başarıyla bitirdim.

Bugün, basketbol takım arkadaşlarımdan tutun da etrafımdaki gören herkes “sen nasıl böyle fitleştin, ben de senin gibi olmak istiyorum” diyor. “Spora bir hevesle başlıyorum fakat sonrasında gerisi gelmiyor” gibi sözleri oluyor. Ben de diyorum ki “egzersiz yapmayı bir alışkanlık haline getiriniz ve de bir zahmet P90X-TR’yi ziyaret ediniz!” Siz nasıl oturup yemek yiyebilmek için zaman ayırıyorsanız, egzersize de hiç bahane üretmeden bir zaman dilimi ayıracaksınız.

Benim düşüncem, bize doğduğumuzda bizim haberimiz yokken bir senet, yani bir “ter borcu” imzalatılıyor. Ve biz de o ter borcunu ödemediğimizde, faiziyle belli bir yerlerde birikerek kilo alımına sebep oluyor. İleri aşamalarında ise obezite, diyabet, kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon… gibi daha başka hastalıklar.

Neyse daha fazla uzatmadan P90X bende neleri değiştirdi? P90X gerçekten özgüvenden tutun, vücut transformasyonuna, düşünceden, kafa yapısına kadar hayatınızdaki hemen her şeyi pozitif yönde değiştiriyor; adeta bir Yaşam Transformasyonu. Her gün yatağımdan azimle uyanıp, her gece de tatminkar yatmak P90X’in bana verdiği en önemli şeylerden. Motivasyon seni başlatır ama alışkanlık seni ileri götürür. Alışkanlık olmadan hiçbir şey yapamazsın.

Burada adeta bir sanat eseri yaratıyoruz, kendi elimizle. Besinlerimizle, uykumuzla, egzersizlerimizle… kendimizden yeni bir “ben” yaratıyoruz. Burada kim güçlü o kazansın diye bir şey yok. Ben belki 5 kg kaldırıyorum, belki bundan daha fazlasını kaldıran var. Benim için önemli değil. Burada kendinle yarışıyorsun. Ego dolapta kilitli. Ego diye bir şey yok. Hayal ettiğin bir şey için savaşıyorsun. Her gün, her hafta, her ay kendini çok daha mutlu, çok daha güçlü hissediyorsun. Burada hem vücut, hem karakter, hem beyin hepsi güçleniyor. P90X’de her DVD’yi bitirip dışarıya çıktığınıda, aslında dünden çok daha “iyi” bir yerdesin hayatta.

Kendin için bir şey, hem de çok doğru bir şey yaptığın duygusu… Senin yapamayacağın hiçbir şey yok bu dünyada, inandığın müddetçe. Ne ekersen onu biçersin. Çünkü burada kendi kendinin patronusun ve çalışıp sabır ettiğin müddetçe bu programdan sonuç almaman imkansız. Daha güzel bir vücudun yanında daha da güzel bir karakter. İşte bunların hepsi P90X’de.

İki tip hayat seçeneği var elinde…

Birincisi: Kendi senaryoladığın. filmle aldığın ve başrolünü oynadığın bir hayatı yaşarsın.

İkincisi: Başkasının yaptığı ve yönettiği, senaryoladığı filmin içinde sadece bir rol alırsın.

Hayatın senin ellerinde olsun, seçimini yap. P90X-TR Ailesinde, biz kendileri için çalışan, savaşan, sabreden, azmeden ve sonunda başarıya ulaşıp mutlu olan insanlarız. O yüzden de herkese motivasyon veren, inanç veren, mutluluk veren, bir girip bakanın tekrar bakmak istediği yerdeyiz. Burası gerçekten farklı bir yer, farklı bir atmosfer.

Son olarak… Yaşam senin yaşamın ama ben kendime daha bu yaşta hep şunu söyledim. Sen her zaman en iyisine layıksın Metehan! Kolay değil, bunun için çalışacaksın, çabalayacaksın ama sen altlarda, vasatlarda değil, en tepelerde olmaya layıksın. İşte P90X’e bana bu duyguları tattırdığı için çok teşekkür ediyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. Kendi hayatımın yönetmeni, senaristi, yapımcısı ve de starı olabildiğim için.

Metehan Once Sonra

Kendinize iyi bakın, Sağlıklı ve fit kalın.

Metehan

1 Yorum

  1. öncelikle tebrik ederim 30.gün için gayet iyi :) ama merak ettiklerim var mesela kilondaki değişim ve kaçlık dambıllarla çalıştın?

    Cevapla

Yorum Paylaşınız