Aradaki 7 Farkı Bulun :)

Herkese Merhaba,

Aslında anlatacak çok şey var ama başlamak ve toparlamak çok zor… Ben hayatım boyunca hiçbir zaman zayıf bir insan olmadım, ancak bir dönemim var ki 25 kilo aldım. Nasıl yaptım, nasıl o hale geldim bilmiyorum ama artık çok mutsuzdum. Sağlıklı beslenme ve spor her zaman çok sıkıcı ve saçma gelirdi. Çünkü “uzun uğraş” gerek. Bu yaklaşımın sebebi, bir gün bitecekmiş gibi davranmammış bunu çok sonra anladım.

Bir sürü şey denedim kilo verebilmek için. Sonunda pes ettim ve diyetisyene gittim. Amacım bana kilo verdirtmesi değil ne yapmam gerektiğini öğretmesiydi. Aynı amaçla özel bir spor hocasıyla bir süre spor yaptım. 14 kilo verdim, tabii ki kardiyo en büyük desteğimdi. Ama bunlar ekstra maddi güç istiyor.

Sonrasında kendim internetten videolar izlemeye ve evde uygulamaya başladım. Hem zaman açısından hem de maddi açıdan çok daha verimli oldu benim için. Kaliteli gıdalar (çöp gıda haricindeki herşey) tüketmeye özen gösterdim. Fark ettim ki ben bu şekilde daha mutluyum, daha enerjiğim. Spor gitgide daha eğlenceli bir hal almaya başladı benim için. Amerika’da yaşayan bir tanıdığım P90X önerdi ve Türkiye’de ulaşabileceğimi, hele ki Türkçe destekli yapabileceğimi öğrenince çok sevindim. Hemen sipariş verdim ve başladım.

Tüm vücut fotoğraflarımı çektim. Sonuçları sizlerle paylaşacağım. Ancak ilk önce, sabırsızlandığım ve sadece dikkatli beslenme + ev videolarıyla olan bu değişime inanamadığım için, sorunumun yoğun olduğu bel ve göbek bölgesindeki farkı  paylaşmak istiyorum. İki fotoğraf arasında 7 kilo fark var. Şimdi amacım 7 kilo daha vermek ve daha sağlıklı, daha fit bir vücuda kavuşmak.

Lütfen pes etmeyin. Geçirdiğiniz zor zamanları biliyorum, hepsini yaşadım. Siz isteyin, gerisi gelecek. 90. gün görüşmek üzere :)

Rojda P90X 30

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız