30 Saatte İnanılmaz Değişim

Merhabalar P90X Ailesi.  P90X ile 3 ay önce bir arkadaşım aracılığıyla tanışmıştım. O ısrar etmişti P90X’i uygulamlısın diye. Başlarda istemeyerek programa başlasam da hayatımdan bir parça olduğunu söylemeden yazıma devam edemeyeceğim.

Aykut Hocam’ın verdiği program takviminin 1. gününde “Core Synergistics vardı. İçimin nasıl yandığını, kış gününde soğuk suyla nasıl duş aldığımı unutamıyorum. 2. günümde ise daha yeni başladık der gibi “Plyometrics” vardı. Hoplamalar, sıçramalar, aşırı derecede terletirken bir yandan da sevdiriyordu. Ama 2. gün sonunda neredeyse ben bunu bırakacağım demiştim. 3. gün ise “Shoulders & Arms yani ağırlıklar olunca dedim devam edeyim. Ve büyük bir heyecanla yaptım. Tam bitti derken ardından Ab Ripper X çıktı! Bu neyin nesi derken karnımdaki sancı ve ağrılarla tanıştım! Nefret ederken sevdim bir nevi :-)

İlk haftayı atlattıktan sonra ikinci hafta daha zevkli, daha keyifli geçmeye başladı ve 29. günümü doldurmuş bulunmaktaydım. Çevremdekiler aşırı derecede zayıfladığımı söylediklerinde tartıya çıkmanın doğru olacağını düşünerek farkı anlamaya çalıştım. Ve fark beni de şaşırtacak düzeydeydi. Başladığımda 94 kilo olan ben, 29. günde 76 kilodaydım. Bu 29 gün boyunca hiç bir supplement kullanmadım, yemeğimi hiç kısmadım. Sadece tok tutacak, meyve ve sebze ağırlı şeyler yemeye özen gösterdim. Tabii ki de süt, yoğurt gibi light ürünlere de öncelik verdim. 

Bundan 1.5 ay önce ise p90x’i 40. günümde bıraktım. Şimdi diyeceksiniz ki, 29 günde bu kadar değişim olmuş neden bıraktın? Bırakmamın çeşitli nedenleri vardı. Motivasyon eksikliği, ailemin baskısı (30 günde aşırı zayıfladığımı gördüklerinde hastalanmam korkusu), iş ve okul hayatı gibi nedenlerle.

Ama beni sadece 30 gün sonra gören arkadaşlarımın tepkilerini görmeliydiniz, her şeye değerdi.  Hangi spor salonuna gittin, hangi diyetisyene gittin, neler yaptın, nasıl yaptın gibi soru yağmurları üzerime doğru geliyordu. Benim ise cevabım basitti “evdeydim ve sporumu evde yaptım” dediğimde ise önce şüpheci bir bakış… sonrasında ise P90X’in yaşamımın bir parçası olduğunu söylediğimde, duyduklarına inanamama durumu.

Resimler 1.gün (başlamadan önce) ve 29. gün resimleridir. 15 Ağustos’da P90X’e birinci günden yeniden başlamayı düşünüyordum. Ama sabredemeyip Ramazan ayından 1 gün önce başladım ve şu anda ilk haftamı bitirmiş bulunuyorum.

“Bir kez bıraksanız bile P90X kanınıza girer! 90 gün illa ki geçer. Önemli olan P90X ile geçirmek.”

Güzel ve fit bir vücuda sahip olmanız dileklerimle… Sağlıcakla kalın.

Gökhan

Gokhan 30 Gun

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız