P90X – Insanity Hybrid ile Şimdiden -12 Kilo

Herkese Merhabalar Ben Merve;

Diyet ve spora başlamadan önce 19 yaşında 90 kilo bir genç kızdım. Ama kendimi asla kilolu görmüyordum. “Yüzün çok güzel,  biraz kilo versen daha güzel olacaksın” diyene “kilom iyi diyordum” ama gerçekten de kendimi hiç kilolu hissetmiyordum.

Nişanlandım; nişanlım fitness eğitmeni ve onun yanında bile çok iri durduğumu gördüm. Kaynanam ve görümcemin benimle dalga geçtiğine şahit oldum ve bir süre sonra da evden çıkmak istemez oldum. Bir çıkış noktası ararken önce biraz diyet yaptım ama araştırdıktan sonra P90X Hybrid’le tanıştım ve sipariş ettim.

İlk günümde Merkez Sinerjik egzersizi vardı. İlk gün çok zorlanmadan güzel geçti. İkinci gün ise Plyometrics – Zıplama Antrenmanı’nı yaptım. Doğrusu ikinci gün çok çok zorlandım ama o terler akarken o kadar mutluydum ki :-) En sevdiğim DVD Plyometrics ve Karın Parçalıyıcı oldu kesinlikle.

Şuan 78-79 kiloyum. Daha yolum çok uzun ama demem o ki eğer siz de başlamayı düşünüyorsanız 1 dakika bile düşünmeyin, hemen sipariş edin ve başlayın. Kendinizi, “hayatınızı” ertelemeyin. Tek pişmanlığım, keşke daha önce tanışsaymışım P90X’le!

Bu kısa blog’umda biraz hikayemden bahsetmek istedim, umarım bir nebze olsa içinizde yatan bir şeyleri uyandırabilmişimdir.

SEVGİLER…

Merve’nin Öncesi & Şimdi’si (Sonuç değil çünkü devam :)

6 Yorum

 1. thefuture

  Valla Merve abla çabalarina saglik 💪🏻😀 valla tony abi bunu görse gögsü kabarirdi . Sana yeni formunla harika günler dilerim . #whoruntheworld #Girls 🙅🤗

  Cevapla
  • Canım benim teşekkür ederim ❤

   Cevapla
 2. icten

  Vayyy canınaaaa, bu nasıl güzel bir sonuç, tebrik ederim Merve… Tek kelime ile bayıldım… tartıda gösteren kiloya hiç bakma sen, manken gibi olmuşsun. ..

  Cevapla
  • Aykut hocamında dediği gibi yolun daha çok başındayım 😌

   Cevapla
 3. instgramda; diyetteyimeksiotuz adıyla hesabım var oradan da yediğimi içtiğimi yaptığım sporu görebilirsiniz :)

  Cevapla
 4. Merhabalar Sevgili Merve (Hanım demiyorum izninle, benden bir 15 yaş kadar küçük olduğun için :)

  Ama sözü yine “Hanım” sıfatına bir yerden bağlayacağım… Güzel yazında da biraz değindiğin gibi “kilo sana/bana yakışıyor” diye bir söz vardır ya, bence o külliyen yalan! Ben (fazla) kilonun yakıştığı biri henüz görmedim. Bu, ataleti yani harekete geçmemeyi teşvik eden en büyük ve yaygın yalanlardan.

  Çünkü gerçekten soldaki “öncesi” fotoğrafında, (kimse politik olmasın) daha fazla bir “Hanım Teyze” modu varken, şimdiki hal ise gerçekten sağlıklı ve fit bir genç kız, yaşının insanı. Yüzü görmüyoruz ama yüzün de gençleştiğine eminim, bunun benzer örneğini de Esra’da (@fitandhappylifee) gördük.

  Ben de iyi ki karar vermişsin ve başlamışsın diyorum. Benim de her zaman söylediğim bir söz, P90X’e başlayanların TEK pişmanlığı “neden daha önce başlamamışım ki!” olmuştur :)

  Sonuçları tebrik ediyorum. Aslında henüz sonuç da değil, hangi tarihte başladığını biliyorum :) daha devam ediyorsun ve eminim sonuçlar daha da güzel olacaktır. Bizlerle bu güzel ve motive edici paylaşımını yaptığın için de ayrıca teşekkür ediyorum.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız