Dün de “Yarın” Demiştin…

Bize her gün yüzlerce, belki daha fazla email (ve Whatsapp mesajı) geliyor… Hatırı sayılır bir bölümü “aslında daha önce görmüştüm, bir süredir de araştırdım (hatta aldım) ama bir türlü başlayamadım” temalı… Bu şekilde erteleyenler için aslında temelde 2 seçenek var; ya pişmanlığın acısı, ya da disiplinin hazzı! Yoksa bugüne kadar temelde egzersiz ve sağlıklı beslenmeye başlayıp da pişman olan 1 kişi dahi çıkmadı!

İşte bugünün motivasyon sözü de… çok doğru, tıpkı diğerleri gibi (kaçıranlar arama çubuğuna “Motivasyon Atasözleri” yazabilir). Bu söz, dün de “yarın” diyenler, yarın da “ertesi gün” diyecekler için…

Konu sadece egzersiz ya da sağlıklı beslenme vs. de değil… Bizleri hedeflerimizden uzaklaştıran, onlara meydan okuma şansı dahi tanımayan, aslında “atalet” ve de “yarına bırakma” durumu… Yoksa bu yarınların bir sonu yok. Ya da aslında var, bilinen tek sonu!

Bu yüzden sözümüz kısa ve öz… Dün de “yarın” demiştiniz, artık yapın! Yapmayı düşlediğiniz her ne ise…

Dün de “Yarın” Demiştin…

Dün ve Yarın

2 Yorum

 1. Erkan

  hiç gerek yok yapmayın. hatta yürümeyin bile. bi köşede 700 çeşit hastalık edinmiş olarak şişko birer yağ tulumu olarak ölüp gidin. hayat p90 falan yapacak kadar uzun değil. :))

  İroni yaptığım belli oldu mu Aykut Hocam :)

  Cevapla
 2. Ecem

  Bugün hangisi olacak, disiplinin hazzı mı, pişmanlığın acısı mı? Harika söz.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız