Düello Raunt 1 (Sanırım Rakip Kayıp)

Blogu takip edenleriniz bilir, ViXen’e bir düello teklif ettim ve sağolsun kabul etti düelloyu… 24.09.2015 tarihinde başlamak üzere tarih belirledik.

Ancak çeşitli sebeplerden (daha doğrusu kendi ürettiğim bahaneler ile) ben o tarihte başlamadım. Sanırım ViXen de başlamadı ki benim gibi bloga yazı yazmadı (ben yazmadım çünkü yazacak yüzüm yoktu). Peki şimdi nasıl yazıyorum dersiniz? Evet Başladım… :)

Aykut Hocanın benim için hazırladığı program (P90X/Insanity Hybrid) gereği P90X 1. DVD (Gögüs & Sırt) ile start verdim. Normalde 52 dk 50 sn olan DVD’yi 55 dk 10 sn’de bitirdim. Tony ve kankaları ile kıyaslarsak ancak %40 civarında ayak uydurabildiğimi belirtmek isterim!

Program sonrası veriler:

Ortalam Kalp Atımı: 142
Maksimum Kalp Atımı: 168
Kalori Yakımı: 637 Kcal
Yağ Yakımı: 25,4 Gr

İstirahat halinde ortalama kalp atımım, dakikada 95 civarı. Yani %50’lik bir atış fena değil gibi. Yakılan kalori beklediğimden biraz düşük, sanırım programa alıştıkça daha fazla eşlik edebileceğim ve artacaktır diye ümit ediyorum.

Gene Aykut Hocamın bana hazırladığı program doğrultusunda 1 no’lu P90X DVD’sinin hemen ardından Insanıty programı Cardio Abs ile devam ettim. Bu DVD’nin normal süresi 16 dk 45 sn, bunu 17 dakikada bitirmeyi başardım. Eşlik etme düzeyim ise gene yaklaşık olarak %40’lar düzeyinde gerçekleşti.

Program sonrası veriler:

Ortalama Kalp Atımı: 149
Maksimum Kalp Atımı: 178
Kalori: 217 Kcal
Yağ: 7,2 Gr

Birinci gün antrenman toplam harcanan kalori : 854 Kcal :)

Bundan sonra programa devam etmek 1. hedef, inşallah 90 gün sonra bitiş sonuçlarını da sizlerle paylaşma mutluluğuna erişebilmek dileğiyle…

4 Yorum

 1. viXen

  Merhaba,
  Rakip kayıp felan değil, aynı Aykut Hocam’ın dediği gibi….

  Cevapla
 2. teoman.T

  Herkeslere merhabalar. :) byle düello lar gordukce cok hosuma gidiy ama su son hallerinizin fotolarini gorseydik iyiolurdu :)) ama sunlari yazmak iistedim ve burdan herkeze soylemek istiyorum :) insanty 30 max yaptim cok keyifliydi :) insanty 1 saat olani yaptim öldürücu ;) idi body beats e daha yeni basladim ama su anda kanatlarimi hissetmiyorum :) ama sunu belirtmek istiyorum p90x gibi hic biri zevk vermiyor o tonynin sesine alismisiz artik resmen ask yasiyormusuz :)) Shaun t. Insanty kurusucu sagi. Body beat hepsi kendi dallarinda bir sampiyon ama her zman dedidigim gibi tonu bir harika dostum :) p90x harika otesi :) oyuzden su body beast bitince bi tur daha p90x yapicam ve zirvede birrakicam :) herkeze kolay gelsin yorum yazmiyorum diye sitede yok zannetmeyin cok yakindan takip ediyorim :) bilginiz olsun hadi bakalim durmak yyok yola devam

  Cevapla
 3. Selam Pi-Pet :-)

  Öncelikle Insanity hediyeni beğenmene ve şimdiden hakkını vermeye başlaman çok sevindim :-) Bir de öyle güzel yazmışsın ki şu yakılan kalorileri, yakılan yağları… Ne zamandir bir pil alıp takamadığım kalp ritm ölçer saatimi yarın yeniden işbaşı yaptırmaya şu anda karar verdim!

  Vixen’e gelince… Tam olarak kayıplarda değil, hatta sanırım 24’ü günü de başlamayı denemişti (O Core Synergistics ile). Ama konuştuğumuza göre 3 Ekim’de şehir dışında katılması gereken bir düğün/nikah vs. varmış ve onun araya girmemesi adına sanırım resmi olarak 5 Ekim’de başlayacak. Aranızda 1 haftacık olması hiçbir şey farkettirmez, bu tempoyla giderseniz (senin 3-4 gün fire şansınla da beraber), ikiniz de tam yılbaşı gecesi yeniden doğmuş olacaksınız!

  Şimdiden başarılar, takip halindeyim…

  Cevapla
  • pi-pet

   Oh oh sevindim 4 gün dezavantajlı sonuçlarım ile karşılaştırılacağım için üzülüyordum bende, gerçi ben o 4 günü viXen e avantaj olarak vermiştim onunda bir şansı olabilsin diye lakin iyi kullanamamışlar Yada o oda bana 10 günlük avantaj vermek istemişti çok iddialı olmuş?
   Şaka bir yana geç olsun güç Olmasın, ara vermenin daha büyük handikap oluşturacağını düşünmüştür ki böyle bir karar almıştır. Daha öncede dediğim gibi düellonun kaybedeni olmaz kazananları olur…
   Evet nabız ölçer benim için motivasyon kaynağı gerçi bugünkü 40 dk antrenmanda 597 cal hayal kırıklığı oldu ama Ba Geçmek yok aksine daha motive devam etmek var. Saat başlangıç motivasyon hediyemdi kendime her 15 günlük periyotlarda kendi mi şımartmayı düşünüyorum…

   Cevapla

Yorum Paylaşınız